Kedim Ve Lazer

efruzg

Bugün kedim tüm gün evde olduğu için lazer aldık günde 10/15dk oynatmak için . Ama kardeşim lazer ile oynattıktan sonra tuhaf hareketler yapmaya başladı durduk yere duvara atlıyor birşeyler arıyor yerde sürekli :( lazer yüzünden olduğu kesin. Bu durumu yaşayan var mı? Kedilerinizi lazerlede oynatıyor musunuz ? Yaptığı davranışlar normal mi ? Sabahtan yerde aranıyor? Lazerle oynamayı bırakalım mı ? Dengesi bozulur diye korktum bi an . :/ abarttım mı yoksa -_-

11 CEVAP

Cotontzu_Siri

Lazer onları strese sokuyor

Cotontzu_Siri

lazerin renginde bir oyuncak atın ve yakalasın

mia1598

lazerle az da olsa oynatmayın. yeni sevecegi bir oyuncak alirsanız lazeri unutacaktır .

Zeytinlicorek

Aynı şeyi ben de yaşamıştım. Lazerle oynadıktan sonra lazeri kaldırdığımızda aramaya devam etmişti, duvarlara sıçramıştı. Ben ondan sonra bir daha oynatmadım.

efruzg

Bunu biliyordum fakat bu derece hareketler yapacagını düşünmemiştim :(

efruzg

Yani çok nadir oynatırsak sıkıntı olmaz dedim oynatanlar vardı yorumlarda okumuştum fakat bizim kız değişik tepkiler verdi :/

efruzg

Fikir için teşekkür ederim

Ponçik masada bile lazer mi arıyor :D

sezind

Her kedi de farklı durum oluyor sanırım. Benimkiler sadece lazeri tuttuğum zaman koşuyorlar. Hatta o kadar alışmışlar ki bazen hiç tepki bile vermiyorlar. Sizinki de ilk defa oynadığı için böyle tepkiler vermiş olabilir. Yine de fazla anormal davrandıysa başka bir oyuncakla dikkatini dağıtın mesela ip gibi.

Yampirik

Kedim küçükken ben de lazerle oynatıyordum ama sizinde dediğiniz gibi davranışlarında gariplik olmaya başladı süreekli heryerde lazeri arıyordu sonra bıraktım bence siz de bırakınn

efruzg

Bıraktım zaten sevdiği oyuncakları ortaya koydum onlarla oynamaya başladı suanlık birşey Yok bakalım verdiği tepkiler bana fazla geldi normal değildi ..bugün veterinere gideceğim birkaç oyuncak daha almayı düşünüyorum :( . herkese teşekkür ederim . Genelde lazer kedilerimizi olumsuz etkilemiş belli ki