Kedim Sanki Hiç Su İçmiyor Neden?

Mia_Damla

Suyunu koyuyorum hatta 1 günde nerdeyse bayağı değiştiriyorum suyunu ama hiç bi azalma görmedim Yemek yiyor su yu kokluyor ama içmiyor arada bazen neden olabilir ? Yada içiyor ben mi görmüyorum ?

20 CEVAP

Gizem8822

Benim kedimde az su içiyordu iki su kabı koyuyorum farklı yerlere şimdi daha fazla su tüketiyor. Sizde deneyin isterseniz.

nuh28

sevilay hanım aynı sorunu yaşıyorum şu an. siz ne yaptınız düzeldi mi

Minigimmm

arkadaşlar kedisi su içmeyen, tezgaha çıkıp musluktan içme alışkanlığı olanlar direkt su pınarı alsın derim. benim kedimde çok az içerdi, evin 2 noktasındaki su kaplarını koklar çekilirdi son zamanlarda da tezgaha çıkıp musluktan içmeye başlamıştı, hekimimiz bu şekil olmayacağını tezgahin üstüne ancak çok susarsa çıkacağını bununda bize ilerde böbrek sorunu olarak geri döneceğini ve hemen bir su pınarı almamı söyledi, gerekeni yaptım ilk gün cihazi garipsedi uzaktan suyun akışını izliyordu, bende yarım saat çalıştırıp 1 saat fişini çekiyordum fişi çekiliyken içmeyi denedi hoşuna gitti alışkanlık kazandıktan sonra ise artik suyun çıkan şelale kısmından içmeye başladı artik fişini hiç çekmiyorum hem su içmesi artti hemde tezgahi terk etti

https://ty.gl/brpi6dhxyh

Minigimmm

hekimimiz neden musluktan su içmek istediğini, neden su kaplarını koklayip çekildiğini tercih etmediğini ise şöyle açıkladı. kediler doğada bile temiz akan BOL OKSİJENLİ suyu ararlarmış içerlermiş. bekleyen durgun suyu o yüzden tercih etmiyor ve az içiyorlar oda mecbur kaldıkça işte ama su pınarı sayesinde hem su filtreden geçip temizleniyor hemde durağan değil sürekli bir devir daim yapıyor. ben haftada bir içindeki suyu döküp tazeliyorum kapağı açtığınızda zaten suyun nasil tozlu tüylü olduğunu görünce su kaplarında bekleyen suyu neden icmediklerini daha iyi anlayacaksınız

Sezgek

Valla nasıl oldu bilmiyorum ama benim kızım da çok su içmezdi brit care yerken su içmeye bir alıştı şu anda farklı mama kullansak bile çok güzel su içiyor maşallah iki farklı yerde suyu var biri mamasının yanında biri de cam önündeki masanın üstünde bazen önce mamasının yanında içiyor sonra geliyor masanın üstünde içiyor o serçe yani yani mama içeriği su içmeye teşvik etmiş olabilir ama mamayı bıraktıktan sonra da içmeye devam etmesini ilginç inşlh hiç bırakmaz su içme alışkanlığını belki siz de bir süre deneyebilirsiniz ama ishal yapıyor diyenler çok o yüzden illa deneyim diyemem benim kuzum ishal olmamıştı