Kedim Sanki Hiç Su İçmiyor Neden?

Mia_Damla

Suyunu koyuyorum hatta 1 günde nerdeyse bayağı değiştiriyorum suyunu ama hiç bi azalma görmedim Yemek yiyor su yu kokluyor ama içmiyor arada bazen neden olabilir ? Yada içiyor ben mi görmüyorum ?

20 CEVAP

betulaltundal

Akan sudan içirmeyi deneyin, musluğu açmak gibi. Benim kedim koyduğum suya dokunmuyor gidip musluğun başında miyavlıyor suyu aç diye. Sırf bu huyu yüzünden istemeye istemeye çeşme suyu veriyorum vazgeçiremedik. Hiç içmemesinden iyidir ama bir deneyin derim

sezind

Suyu koyduğunuz kap nasıl? Metal mi plastik mi seramik mi? Kabın türü, suyun içeriğini etkileyebiliyor. Mesela plastikse kedinize plastik kokusu geldiği için içmek istemiyor olabilir.
Su kabı, kedi tuvaletine yakın olmamalı.
Mutlaka içme suyu kullanılmalı.
Normalde kedigiller su içmeyi seven hayvanlar değillerdir. Ve kedigiller doğada su ihtiyaçlarının yaklaşık %70'ini yakaladıkları avlarından karşılarlar. Ev kedilerinin böyle bir durumu olmadığı için gerçekten kedilerimizi suya teşvik etmeliyiz. Kedinizin dikkatini suya çekebilmek için "su şelalesi" satın alabilirsiniz. Musluktan akıyor gibi oldukları için daha dikkatlerini çekiyor.
Ekstra olarak gün içinde şırıngayla kedinize su içirebilirsiniz.

SelinTuksal

yaş mama ne sıklıkta veriyorsunuz?

Mia_Damla

Haftada 2 felan

Mia_Damla

Bazen 1

SelinTuksal

çeşm suyu mu kullanıyorsunuz içme suyunu mu, eğer çeşme suyu kullanıyorsanız su kireçli mi

Mia_Damla

Icme suyu. Evet musluk suyu kireçli

aliberken

Yaş mamalar (80-85 gr olanlar) kedinin günlük su ihtiyacının % de kaçını karşılar bilen var mı?

mia1598

evin çeşitli yerlerine su kotun en cok oyun oynadigi yerlere falan belki içebilir .

Mia_Damla

Şırınga ile veriyorum 1 2 içiyor sonra atlıyor kucağımdan

yasement

Aromali sular deneyin belki onu sever tavuk suyu et suyu

miasugok

@betülaltınal çok tatlı bi hareket ama :) acaba sebil mi deneseniz hani ufak sebiller oluyor ya içme suyu koysanız ona:)

betulaltundal

Sebildç düşündüm ama o kabı doldurduğu için tam olarak akan suyu karşılamıyor diye denemedim :) su pınarlarından almayı düşünüyorum ama fiyat çok uçuk :/

Melikeejiminn

Bazen kediler kabın plastik mi yada cam mı olduğuna dikkat ediyorlar. Kullandığınız kabı değiştirebilirsiniz. Ya da su kabı ve yemek kabı tuvaletine yakın olduğunda da yaklaşmayabiliyorlar. Onların yerini uzaklaştırabilirsiniz.

sevilay28

Merhaba aynı sorunu yaşıyorum. 1 hafta önce süper su içen kedim şimdi içmiyor kokluyor gidiyor