Kedimin Mantarı Bulaştı

Ltwa

Kedimin mantarı bana da bulaştı onunkiler geçmeye başladı nasıl bir tedavi uygulayabilirim ve kaç günden geçiyor birde kedimi sevmeden duramıyorum benden ona geçme ihtimalide olur mu

30 CEVAP

orhdoner

Merhaba mantarla bulaşıcı bir hastalık çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Kendi mantarlı bölgenize sirkeli sulu pamuk ile dezenfekte edin ondan sonra çay ağacı yağı çok iyi geliyor sizin için mantarlı bölgenize sürün benim abim de Sedef vardı kaç yıl tedavi gördü geçmiyordu yağı kullandık geçti şükür başka bir arkaşımda da mantar vardı o da kullanmış onun geçmiş o önerdi bana sağolsun çok işe yaradı kedinize surmeyin ama kendiniz için söylüyorum. Kediniz için de veterinere götürün ilaç tedavisi verir ve ikiniz de bağışıklığınızı güçlü tutacak besinleri yemeye özen gosterin.

Ltwa

Zalain ve dermifin aldım sürüyoruö birkaç gündür hava alan yerlerde yavaş yavaş ten rengime dönüşmw oluyor bu iyileşme belirtisi mi

AhsenAise

Karantina dan kastım başka insanlar ve başka patiler ile temas etmemeniz ,evinize gelen yahut gittiğiniz evlerde mantar bakterisini herhangi bir yere bulaştırma olasılığına karşın tamamen iyileşene değin tedbir ,elinizde olması gerekmiyor bacaklar kollar , koltuk sandalye vs temas edilen yere bulaşması olası ,doktorumuz bizi bu şekilde ikaz etmisti

Ltwa

Teşekkür ederim sürdükten sonra ne kadar bekletmeliyim ve kolumda var sürdükten biraz kuruduktan sonra hırka giymem sorun yaratır mı

orhdoner

Rica ederim 🙏 kuruduktan sonra giyebilirsiniz cildiniz iyice çektikten sonra bir sorun olmaz

Ltwa

Ne kadar sürede geçirir sizce

AhsenAise

Geçmiş olsun ,hemen bir dermatolog a görünün bizde ailece geçici Yuva olduğumuz kedicikten mantar olmuştuk, hap çeşitli solüsyonlar ve kremler ile bir hafta da ancak düzeldi iyileşene kadar ailece kendi kendimizi karantinaya aldik,ailenin diğer üyeleri ve misafirler dahi risk altında

orhdoner

Söylediğim ürün yağ zaten çabuk deri emilimi sağlıyor iyi geliyor

Ltwa

Onu alacağım umarım en kısa zamanda geçirir teşekkür ederim

Ltwa

Anladım teşekkür ederim

blue_hpood

sevmeyin. bizde de mantar vardı, doktor bana ilaç verdi, üç ay aksatmadan kullandım. aşırı inatçı bir hastalık. asla aksatmayın ve geçse bile bir ay daha kullanın ilaçlarınızı. bir cildiyeye veya aile hekimine görünmenizi tavsiye ederim.

orhdoner

Yani biz bir aya yakın kullandık geçirmişti ama duzenli olarak da kefir içmeye başladı ayrıca iyi geldi bize umarım size de iyi gelir şifa olsun 🙏

Ltwa

Karantinadan kastınız ne mesela elimde mantar yok bir yere dokunduktan sonra başkası dokunsa yine de bulaşıyor mu

Ltwa

Birde kremler çok sıkıntı sürüyorum ama ya üstüme değiyor siliniyor ya da başka bir şey oluyor naşıcam bilmiyorum

Ltwa

Üç ay çok uzun bazılarının 1 hafta 1 ayda falan geçmiş sizin bağışıklığınız düşük müydü ne hangi ilacı verdi