Kediden İnsana Parazit Geçmesi

Aymia

Neyden geçer ve geçtiği nasil anlaşilir

3 CEVAP

orhdoner

Merhaba pire geçer daha önce bana sokaktan geçmişti yazın bayağı bir heryerim şişti ben de çay ağacı yağı sürdüm ve sirkeli su ile durulama yaptım geçti şükür 🙏

Pofupof

Parazit aşısı olmayan ve parazite sahip kedinin dışkısından geçer.
İç parazit en çok karın ağrısıyla belli olur ama hiçbir şey olmayabilir de. Çok dikkat etmek lazım.

Bizim veteriner kedisi olan her insanın belirli sürelerle kediler gibi yani iç parazit ilacı kullanması gerektiğini söylüyor. Ben kullanmıyorum ama böyle onermisti