Kedim Durduk Yere Su Kabını Dökmeye Başladı

SultanTugce

Pamuk Haziran doğumlu. Bir buçuk aylık idi yanımıza geldiğinde. Maalesef aldığımız beyefendi elinden çıkarmak için erken davrandı. Çabuk alıştı eve şükür. Bugün ilk kez su kabınj döktü tüm gün. Dört beş kez tekrarlandı. Dediğim gibi ilk kez oluyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

11 CEVAP

orhdoner

Merhaba yavru kediler çok hareketli olduğu için yapabiliyorlar böyle şeyleri enerjisini atmasını sağlayın bol bol gun içinde koşma oyunları oynatın su kabı ağır cam bir kase olsun ki deviremesin

orhdoner

Merhaba yavru kediler çok hareketli olduğu için yapabiliyorlar böyle şeyleri enerjisini atmasını sağlayın bol bol gun içinde koşma oyunları oynatın su kabı ağır cam bir kase olsun ki deviremesin

SultanTugce

Cevabınız için çok teşekkürler. Ancak enerjiden kaynaklı mı yoksa bir şeye tepkiden dolayı mı onu anlayamadık. Altı aydır böyle bir şey yapmayan yavrumuz neden şimdi böyle bir şey yapıyor olabilir. Her şey geldiği ilk gün ki gibi aynı bir değişiklik Yok evimizde oyun oynama durumumuz dahil

emre536

Benim bir kedimde aynı hareketi yapıyordu sürekli ,ilk başta suyu koyduğum yeri mi beğenmedi diye düşündüm bir başka yere koydum ,daha sonra tekrar suyu dökmüş ve kabı ağzına alıp gidiyor gördüm bu defa kabini mi beğenmedi diye düşündüm değiştirdim tekrar aynı hareketi yaptı ama dikkatlice gözlemlediğim de farkettimki kedim döktüğü suyu izliyor akışını fln oyun oynagini farkettim dokemeyecegi bir kaba suyunu koyiyorum şimdi , belki sizin kendinizde oyun yapıyordur bu şekilde ya da su kabini ve yerini beğenmiyor olabilir

Betulb97

Dökebildiğini farketmiş tadını çıkartıyor olabilir, benimki de yapıyordu ağır bir kap ile değiştirdim. Şimdi de gidip gidip oyuncakları çorapları içine atıyor tekrar alıp oynuyor 🤦🏻‍♀️😂

Palyaco

Şu pınarı kullanın dokemiyorlar

simbakedi

biraz yramazlik biraz da icgudusel sanirim. benimki de eskiden boyle yapardi gunde 3-4 kere temizlerdik yeri buyudukce gecti. suyu taze koyun ve sık sık degistirin. ben boyle yaptigimdan beri dokmuyor. o eseleme hareketi nedeni de hareketli sularda icmeyi seviyorlarmis ondan dolayiymis diye okumustum. imkaniniz varsa su selalesi hem sizin acinizdan hem kediniz acisindan cok faydali olur

Warriorsans

Oyun olarak görmüş olabilir yada bir stres etmeni de olabilir dökülmeyecek kaplardan alabilirsiniz

D-O

benim kedim de küçükken yapardı, oyun olarak yapıyorlar, kasenin devrilmesini suyun akışını falan izlerdi :)
şimdi nadiren yapıyor, kumunu fazla eşelediyse kumdan çıkar çıkmaz patilerini sokup resmen yıkıyor, sonra da kasede kalan suyu döküyor. Bazı kediler suyla oynamayı patilerini temizlemeyi seviyorlar bence :)
bir diğer ihtimal de ilgi çekmenin yolu olmuş olabilir, o suyunu devirdiğinde hemen gidip bakıyorsanız temizliyorsanız falan sizi izliyordur ve dikkat çektiğini fark etmiş olabilir

SultanTugce

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim zaman ayırıp kıymet verip cevapladığınız için

SultanTugce

Neden bilemiyorum ama bir şeye tepki olduğunu düşünüyorum ben ama öyle olamayadabilie tabii. Çünkü geldiğinden beri aynı su kabı aynı yerde ve suyu düzenli değişir yenilenir tarafımızdan. Oyunda olabilir bilemiyorum şimdi :) ama otomatik su sebili düşünebilirim tabii