Kedide Pire

Miizantrop

Arkadaşlar son zamanlarda sık sık kedi sahiplerinin yazdıkları yazıda kedilerinde pire olduğundan söz ettiklerini görüyorum. Pire tarağıyla sürekli yatıyorum bir iki tane de olsa çıkıyor diyorlar. Benim 1 yıldır kedim var ve hic pire tarağı kullanmadım kedimde de böyle bir izlenim görmedim ama sizce bakmam gerekir mi? Her kedide pire olur diye bir şey var mı yani

2 CEVAP

orhdoner

Merhaba her kedide olabilir tüylü oldukları için ama dış parazit zamanında yapılırsa ve dışarı çıkmıyorsa biraz zor pirelenmesi bence düzenli şekilde de tararsanız tüyleri hava alır içerde birşey kalmaz zaten

Warriorsans

Fark etmediyseniz hiç pire olduğunu sanmıyorum çünkü pire olsa o kadar hızlı çoğalıyor ki elbet fark edersiniz. Ben sürekli damla yapmak yerine kedimi pire tarağıyla taramayı tercih ediyorum zaten kedim hasta olduğu için birde damlalarla zehirlemek istemiyorum. Tabi damla yaptırdım 2 kez ama bir işe de yaramamıştı.