Kuru Mama Sevmeme

Willy-Wonka

3 aylık kedimin maması Felicia tavukluydu fakat Felicia Kuzuluy geçiş yaptım. Tavuğun deri hassasiyeti yapabileceğini düşünerek. Fakat sanırım kuzuluyu sevmedi ilk dönem yiyordu fakat şuan sırf doymak için çok az yiyor. Islatarak verdiğimde ise bir sorun yok hemen yiyor bitiriyor bile. Sizce ıslatarak vermeye devam mı edeyim yoksa tavuklusunu tekrar mı alayım🙄

8 CEVAP

duman_cat_world

Mamayı severek yemiyorsa hiçbir anlamı yok. Siz ne yapacağınızı bilirsiniz.

emre536

Tavuklu hemen hemen her kedinin oncelikli olarak sevdiği bir mama ama deri hassasiyeti ve alerji sorunu oluşur diye endişe ediyorsanız test yaptırın alerjisi yoksa rahatlık ile verirsiniz

AhsenAise

Farklı bir mamanin baliklisi ile karıştırıp verin ,genelde kuzulu kedilerin pek sevmediği mama , ekseriyetle tavuk ve Balıklı olanları tercih ediyorlar

Palyaco

1 hafta deneyin bazı kediler zor alışıyor gene sevmezse değiştirin

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle diş etlerinde sıkıntı varsa yeme sıkıntısı yaşayabilir. Ondan dolayı kuru mamayı reddediyır büyük ihtimal veteriner hekime götürüp ağız kontrolü yaptırırsanız daha iyi olur ona göre verilecek bir tedavi varsa başlanır 🙏

Warriorsans

Ağzında bir yara falan yada diş etlerinde kızarıklık var mı? Belki hassasiyet oluştuysa kuru mama canını yakıyor olabilir ıslatınca o yüzden yiyor olabilir. Eğer bir sorunu yoksa ve zamanla kediniz alışmıyorsa mamaya değiştirebilirsiniz daha keyifle yiyeceği bir mama onun için daha iyi olacakır

Mamadan genel olarak sıkılmış olabilir. Başka bir şey denemenin vakti gelmiş sanki

Willy-Wonka

Evet diş etleri biraz kızarık dişleri yeni çıktığı için olabilir mi