Kedim Az Yiyor

kedim 4 aylık mama kabına ağzına kadar doldursam bir günde bitiremiyor az mı yiyor endişeleniyorum günde 2 çiş 1 kaka yapıyor normal mi

5 CEVAP

_SeNa

Bence normal. Bir de mama kabını komple doldurup bırakmayın mama bayatladığı için yemek istemeyebilir.

teddybal

Her gün yediği kadarını üçe bölün verin, sabah öğle akşam olarak. Eğer işte oluyorsanız ikiye bölersiniz sabah ve akşam öğünü olarak. Tuvalet sıklığı da yeterli, ama daha fazla su içmesini sağlayabilirsiniz bence. Nasıl arttırım derseniz de; evin farklı yerlerine su kabı koymak, cam/porselen kase kullanımı, suyu günde birkaç kere tazelemek(çalışanlar 2 kere, sabah akşam), yaş mama tüketimini sağlamak..

Mustafa245

Normal. Hocam mama kabını komple doldurmayın mama bayatlıyor açıkta olunca. Çalışıyorsanız sabah işe gitmeden önce ve akşam yediği kadar mamayı mama kabına koyun. Şahsen ben öyle yapıyorum.

emre536

İdrar ve dışkı yapısı normal , kedinizin az yediğini düşünüyorsanız iştah açıcı balık yağı ya da seçici kediler için olan kedi mamaları dan deneyebilirsiniz

bademk

Bana normal geldi mamanızın üzerinde günlük kaç gram vermeniz gerektiği yazıyordur ona göre takibini yapabilirsiniz. Daha küçük olduğu için öğünlü beslemenizi önermem.Yaş mamayla destekleyebilirsiniz. İdrarı dışkısı normal benim kedim de 3 çiş 1 kaka yapıyor. Mama kabının yanındaki suyu içmiyorlar genellikle suyunu evin farklı yerlerine koyabilirsiniz su tüketiminde gözle görülür bir fark olucaktır.