Pireler Vs Biz

Brewsly

Arkadaşlar eve ikinci yavru kedi aldım. 2 kedimde pirelendi, ense damlası yaptırdım. Kaşınma sıklıkları azaldı fakat evde biz kaşınmaya başladık sinek ısırığına benzer ısırıklar var bacaklarımızda falan. Şimdi bu pireler kedilerden beslenmeden bizden beslenerek de yaşamaya ve üremeye devam edebilir mi 2 güne bir temizlik yapıyoruz şimdilik. Yoksa evi ilaçlatmak mı gerekir?

7 CEVAP

AhsenAise

Garantili bir ilaçlama firmasi ile ivedilikle evi ilaclatin

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle evi baştan aşağı sirkeli su ile temizleyin sirke öldürüyor her türlü mikrobu sonrasında geçecektir diye düşünüyorum hala devam ederse ilaçlatın evi

Palyaco

Bizde aynı sorunu yaşadık pirelerden kurtulduk önce kedilerini evden çıkarıp vete goturun ilaçların ardından bioteknik areosol la iki tüp evi ilaçların 1 saat kapalı kalsın sonra 30 dakika havalandıran kedilerini eve getirirsiniz

emre536

Pireler insanlar üzerinde durmaz cogalmazlar ısırır kaçarlar diye biliyorum uyuz gibi bir hastalık değil yani kedilerinize dış parazit yapıldıysa evde ve sizdede pire olmayacağını düşünüyorum zaman icerisinde yok olurlar parazitler bu benim bildiğim düşüncem yanıltmak istemem kimseyi bunun için , bu durumu Veteriner Hekime danışmanız da
da fayda var Geçmiş Olsun

Miscatt

Kedilerden insanlara pire bulaşmaz başka bişeyin ısırığı olmasın sizdeki ? Herhangi bi böcek sinek vs.
Arkadaşların dediği gibi evi ilaçlatmak faydalı olabilir temizliğinizi de sirkeli suyla yapın bencede.
Umarım temizlenir 🙏🏻

beyzathemoc1

Hayvanlarla vücut ısımız farklı olduğundan bizde pireler yaşayamaz ama evde bir yere yuva yapmış olabilirler koltuk altı kedi yatağı vs her yeri sirkeli suyla silin süpürün battaniyeleri mümkünse yıkayın

Brewsly

Emre ben de sen gibi düşünüyorum bakalım bir kaç gün sonra duruma göre karar vericem