Kedimin Kulağındaki Siyah Şeyler

edadnmzr

Merhaba herkese
10 gün önce kedim kafasını sallıyor diye veterinere gitmiştik kulağı temiz gözüküyordu veteriner inceledi akıntı var biraz dedi oridermyl krem verdi 10 gün kullandık. Bugün fark ettiğim kedimin kulağında siyah siyah bir şeyler var. Uyuza benzettim ama kulak uyuzu nasıl olacak oridermyl de kulak uyuzu için kullanılan bir ilaç değil mi? Fotoğrafları ekliyorum nedir bunlar sizce?

10 CEVAP

Nesrn

Benim kediminde kulağında böyle siyah bişiler var bgn bende soru olarak açmıştım başlık.bir arkadaş ıslak pamukla silip takip edin demiş hani devamı geliyormu diye sanırım.bgn öyle yapacağım.kulak uyuzu nasıl bulaşır onuda bilemedim ama benimde kafamı kurcalıyor bu kulağındakiler.2 kedim var birinin kulağında bişi yok diğerinde kir gibi bişiler var

Nesrn

Çalıştığım için ancak akşam gidince sileceğim.
Çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun umarım değillerdir:(

Miscatt

Merhaba
Geçmiş olsun öncelikle 🙏🏻
Bende kedimi ilk sahiplendiğimde böyle kulak kirleri vardı hatta daha da fazlaydı. Veterinere her götürdüğüm de solüsyonla sildirdim kendim de çay demiyle sildim çok derine girmeden makyaj temizleme pamukları oluyor ya onunla. Şimdi 4 aylık kulak kiri yok. Ama sizin tekrarlayan bişeyse bilemedim ilaçta kullanmışsınız.

edadnmzr

Miscatt
Yok öyle tekrarlayan bir şey değil ilk defa oldu. 10 gün önce gittiğimizde kafasını sallıyordu sadece kulağı temizdi yani. Veteriner kulağının köküne baktı orada biraz akıntı başlamış dedi. Şimdi kafasını sallaması falan geçti. Baktım böyle küçük siyah siyah şeyler var. Biraz önce pamukla sildirmeyi denedim pamuğa da geliyorlar. Kir sanırım, uyuz olması çok tuhaf olur yani yeni kullanmayı kestik kremi. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

benim veterinerim bana kediler annelerinden erken ayrildiklarinda bazi temizlikleri ogrenemiyorlar basta kulak temizligi demisti bana dr animal ile kulagini,poposunu ve gozlerini temizlememi soyledi eger sadece kirse sizde dr.animal ile temizlikleri i yapabilirsiniz ama once bir veterinerinize danisin kir mi baska birsey mi diye😊

orhdoner

Merhaba cnm çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏❤️ Biz yaşamadık hiç ama kulak uyuzu böyle siyah kir gibi oluyırmuş diye duymuştum ama seninkisini öyle mi şuanda bilmiyorum kurumuş kabuk mu yoksa kir mi bilemedim. Veterinere mesaj gönderebilirsen daha iyi olur en azından anlaşılır için de rahat eder inşallah kulak uyuzu değildir 🙏

orhdoner

Anladım cnm ❤️ İnşallah değildir ben de yaşamadığım için bilemedim tam olarak sadece duymuştum siyah kir gibi oluyor diye kulak uyuzu diye ama birebir görmedim ve yaşamadım yani ondan dolayı yanlış birşey söylemem istemem Allah kolaylık versin şimdiden cnm ❤️🥰🙏

edadnmzr

@Nesrn
Sildiniz mi? Çıktı mı? Ben biraz pamukla sildirdim pamuğa geliyorlar kabuk gibi değil yani. Bir de soruda dediğim gibi bizim oridermyl kremimizi kullanma süremiz yeni bitti bu da kulak uyuzu tedavisinde kullanılan bir krem. Nasıl olacak ki anlamadım yani. Fikir alayım dedim bilenler varsa diye. Size de geçmiş olsun umarım ikisi de uyuz değildir de geçer 🙏

edadnmzr

@Aresinannesi1 teşekkür ederim :) yarın veterinere götüreceğim kirse dr.animal da alırım

edadnmzr

@orhdoner
Teşekkür ederim ❤️ Kabuk gibi değil yerinden oynuyorlar da o siyahlıklar geçenlerde bir iki tane görmüştüm almıştım şimdi bir sürü olmuşlar. Umarım değildir bakalım. Veterinere göstereceğim fikir almak istedim