Kedimin Burnu Soguk

3 aylik kedim burun tokusturmaya bayiliyor bunu ogrendi ve surekli burnunu burnuma tokusturuyor ama bazen burnu cok soguk oluyor bazende ıslak gibi grip gibi birsey mi acaba?

16 CEVAP

orhdoner

Merhaba hayır benim yavrularım da öyle nemli olması gerekiyor normalde hasta olsaydı hapşırık olur ya da burnundan sumuk tarzı birşey gelir mutlaka ☺️

Miscatt

Merhaba
Islak olması aslında sağlıklı olduğu anlamına gelir. Kuru kabuklu veyahutta sümük tarzı bişey varsa bu hastalık belirtisidir.
Ayrıca ıslak burunları çok tatlı 💜🥳😊

cok tesekkur ederim😊 oglum henuz 1 aydir benimle tecrubesizim yanlis yapmak istemedigim icin danismak istedim icimi rahatlattiniz hepiniz 😊

emre536

Kedilerin burnu kokladiklari için genelde ıslak olur kokluyorlar gün içerisinde her yeri ondan olabilir değişik hastalık olarak sezdiyseniz şüpheniz var ise birde veterinere sorabilirsiniz ama benim fikrim bu yönde

Ayseselcuk

Merhaba sümük varsa hasta olur demilssinz ama benmkinden sürekli sümük geliyor hatta kuruyuo kalıyo her gün mutlaka temizliyorum ama hasta değil maşallah. Ben de bu sümükler normal mi diye soracaktım aslında göz akıntısı da çok oluyor

orhdoner

Çok geçmiş olsun gözü de akıyorsa viral hastalık olabilir bence bir hekime götürün derim gözünü ayrıca çay pansumanı ile temizleyebilirsiniz @ayseselcuk

edadnmzr

Burnunun ıslak olması normal ıslak olmalı zaten :) soğukluğu ılıklığı da ortamın soğukluğuna bağlı olarak değişir.

Ayseselcuk

Hekime hep götürüyorum hastalık belirtisi olarak görmedi sağlıklı. Olabilir dedi muayene edildi yani cinsinden dolayı demişti bazı kedilerde daha çok olurmuş temizlmemem getektiğini söyledi oldukça

Palyaco

Dr animal hearth ile göz temizlgii burun temizliği yapın bu ürünü devamlı kullanabilirsiniz göz kulak burun deri için

Warriorsans

Burunlarını yaşadıkları için ıslak olur birde ev soğuksa burnu soğuk olabilir

Ayseselcuk

Oldukça temizlersiniz demişti yani görünürde de bir sorunu yok hep böyleydi

Ayseselcuk

Benimkinde mi oluyor acaba sadece şuanda şüpheye düştüm

Miscatt

@Ayseselcuk
Merhaba @orhdoner’in dediği gibi viral bi hastalıkta olabilir çok şüpheli.
Kediler bazen hiç belli etmiyorlar hastalıklarını enfeksiyonlarını ağrılarını o kadar güçlüler ki.
Zaman ve imkan varsa bi veterinere götürün bence🙏🏻🙏🏻🙏🏻

orhdoner

O zaman sağlıklı dediyse doğrudur benim kedim de hastalık geçirdi de burnu hep öyle oluyordu 1 sene iyileşmedi ondan dolayı söyledim yanlış anlamayın aman hasta olmasınlar zaten 🙏

Ayseselcuk

Yok yanlış anlamadım hepimz burdaki canlarım iyiliği için konuşuyoruz bundan eminim🌸