Kedim Sizce Hasta Mı Depresyon Da Mı

Dilarayrtsvn

1 hafta önce şehir değişikliği yaptık kedim son iki gündür birşey yemiyor kusuyor ve halsiz veterinerler depresyondadır dedi fakat buraya yeni tasındıgım için bildiğim iyi veteriner yok yemek yemesi için ne yapmalıyım durum ciddi olabilir mi

15 CEVAP

orhdoner

Merhaba sürekli kusması bence iyi degil hangi ildeyseniz varsa fakulte hastanesi götürün yoksa araştırın başka veterinere götürün mutlaka çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏

Vejnurs

Merhaba kediler yer değiştirdiği zaman strese giren hayvanlar biz aynı evde oda değişikliği yaptık diye strese girmişti yeterli sıvı alımının olmaması ve kusması ciddi sorunlara yol açabilir bence bi vet götürmekte fayda var umarım ciddi bi şey değildir sadece ortam değişikliğine bağlı olmuştur

Dilarayrtsvn

Belki aynı durumda olan arkadaslar vardır diye durumu güncellemek istedim sabaha kadar kustu. Veterinere götürdüm çok yüksek enfeksiyonu varmış ve bunu yenecek hücreleri kalmamış çok su kaybı varmış. Yatış yaptılar en az 4 gün kalması gerekliymiş .

Dilarayrtsvn

Teşekkür ederim yarın ilk iş veterine götürcem ama susuz kalmasından korkuyorum zorla su versem bişey olurmu

orhdoner

Şırıngayla verebilirsiniz isterseniz su ağzının kenarından dikkatli verin ciğerlerine kaçmasın

Miscatt

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.
Yer değişikliğinde kediler strese depresyona girebiliyorlar evet.
Ama depresyonun kusma gibi bi olayı tetikleyeceğini düşünmüyorum genelde depresyon belirtisi idrar kaçırma kum kabını reddetme vs şeyler olabiliyor. Yemekte yemiyormuş.
Bence size şuan en yakın bi veterinere gidin en azından genel bi kontrolü yapılır.

Dilarayrtsvn

Güncelleme yapmak istedim . Kedim akşam üzeri vefat etti . Çok çok kötü durumdayız. Evde ki diğer kedime de bulastı ondada aynı semptomlar var . Umarım onu da kaybetmeyiz. Aynı durumda olanlar 1 saat bile beklemeden götürsünler

Palyaco

Yer değişikliği kediler hiç sevmez 3 gün 5 gün sürer ama küsmesi iyi deyil devamlı kusursa

Warriorsans

Sanmıyorum depresyondan olduğunu

teddybal

Çok geçmiş olsun, hızlıca toparlanır iyileşir bir an önce umarım🙏

Dilarayrtsvn

Herkese çok teşekkür ederim güzel dilekleri için 🙏🏻

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Umarım klinikte bir an önce kendine gelir ❤️

Vejnurs

Başınız sağ olsun allah sabır versin çok üzüldüm gerçekten

orhdoner

Başınız sağolsun çok üzüldüm Allah sabır versin sizlere 🙏 Diğer yavrunuz inşallah atlatır Allah’ın izniyle Allah size kolaylık versin 🙏

Miscatt

Başınız sağolsun Allah sabır versin ne denir bilmiyorum 😔🤲🏻
Diğer yavrunuzu lütfen ihmal etmeyin veteriner kontrollerine götürün inşallah onun iyileşmesi size iyi gelecek 🙏🏻🙏🏻