Kısır Erkek Kedim Ve Yavru Dişi Kedim

Aysenuraslan2

1.5 yaşındaki kısır erkek kedim 3-4 aylık dişi kardeşinin boynundan ısırıyor ve kafasını yalıyor. Çiftleşmek mi istiyor diye düşünmeye başladım. Oğlumu daha hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırdım. Ama dişi kedinin boynunu ısırması beni şüpheye düşürüyor. Sizce çiftleşmek istediğinden mi boynunu ısırıyor?

6 CEVAP

Bana oynuyor gibi geldi.

theyusra

bana çiftleşmek istiyor gibi gelmedi bence daha çok oynuyor ya da üstünlük kurmaya çalışıyor.

Aysenuraslan2

Ayrıca dişi kedimizi yatırıyor boynunun iç tarafını ısırmıyor ama ısırır gibi yapıyor daha sonra da kafasını yalıyor.
Erkek kedim hiç kızgınlık belirtisi göstermiyor, işinin ehli bir veteriner tarafından kısırlaştırıldı.

duman_cat_world

Çiftleşme değil oyun oynuyorlar büyük ihtimalle.

Gimlihanim

Merak etmeyin oyun oynuyorlar gibi duruyor. Çiftleşmek istese öyle yapmaz eminim. Ben de ilk kez oyun oynayan iki kedi gördüğümde kavga ediyorlar sanmıştım. Ama oyun oynuyorlarmış 😅

Dkd

Kızgınlık belirtisi olma ihtimali düşük bence. Muhtemelen oyun oynuyordur.