Mama Fiyatlarının Çok Artması Ve Hayvan Bakmanın Da Lükse Girmesi (Soru Değil)

Merhabalar. Sizle kendimin ve belki de benim gibi diğer evcil hayvan sahiplerinin yaşadığı bir durumu konuşmak istedim. Kedi mamalarının fiyatları o kadar arttı ki aklım hayalim şaşıyor. Ve ben de kedime bu durumdan mütevellit aşırı iyi mamalar alamıyorum. Çok isterdim ben de kedime en güzel mamaları almayı ama o kadar zorlar ki bu beni ve ailemi. Fiyatlar gerilese bir tık daha iyi mamaya geçmek isterdim fakat her geçen artıyor. Bazı başlıklar açılıyor nd, acana, instict vs. öneriyorlar o kadar pahalı ki... Böyle durumlarda ben kedime hiç iyi bakamadığımı düşünüyorum. Onu haketmediğimi vs.
Eskiden herkes evinde bakarmış, bazen kuru mamayla bazen ev yemekleriyle öyle mutlu huzurlu ölüp gidermiş kediler. Ama şimdikinde öyle mi paralar dökmemiz gerekiyor kedimizin boğazından daha iyi şeyler geçmesi için. Ben de çok iyi mamalar alamadığımdam dolayı arayı gerçek etlerle kapatmaya çalışıyorum. Haşlanmış ciğerler, yumurtalar,balıklar, etlerle. Haftada üç belki daha fazla et ve türevlerini vererek ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum. Ona özel balık, ciğer vs. hazırlıyorum. Veterinerimiz maşallah çok sağlıklı olduğunu söyledi fakat üzülmüyor değilim bahsettiğim konulara.

Acil konuları engellediğim için çok özür dilerim.Ülkemizin kötü gidişatının sadece insanlar değil hayvanlarımızı da etkilediğini belirtmek istedim. Benim belki birçoğumuzun etkilendiğini bir konu olabilir. Tek temennimiz canımızdan çok sevdiğimiz tüy yumaklarının sağlıklı ve mutlu bir şekilde uzun yıllar yaşaması :)

19 CEVAP

cat_expert

Mamalardan kdv kaldırılmalı veya yüzde 1'e indirilmelidir.

Tabi kendimiz konuşuyor kendimiz dinliyoruz, hayvanları koruma yasası bile seneler sonra geldi.

Renklipati

Bence hiç üzülmeyin, üzülmesi utanması gerekenler bu mama fiyatları nı görmezden gelenler. Zaten millet evine almak istemiyordu şimdi hepten istemiyorlar pahalık yüzden. Veteriner masrafı aşılar da cabası. 11 aydır acana kullandım ve benide zorlamaya başladı sokak canları da var bahçemde 5 tanede yine baktığım var ve yetişemez oldum ilk defa bende sıkışır oldum..sizin beslenme şekliniz de daha sağlıklı et ciğer balık yumurta verip mamaya destek oluyorsunuz buda mamanızı kaliteli kılıyor..

Esraesngl

Maalesef bugun mama alabiliyoruz ama yarin ne olur alabilir miyiz diye düşünüyorum bende. Bir zamanlar yüzüne bile bakmadigim mamaları almak zorunda kaliyorum, bazen aşılarını geciktiriyorum. Sokaktaki canlara mama koyamamakta ayrica uzuyor beni

duman_cat_world

Petlebi lütfen duy sesimizi yeni yılda güzel bir indirim yaparsanız black friday’de falan, minnettar oluruz☺️🙏

duman_cat_world

Şu durumu görmezden gelenlere de yazıklar olsun. Hepimiz aynı durumdayız, üzülmeyin.. ben kedime Acana kullanıyorum birde sokaktakileri besleyince maddi olarak zorlanıyorum neyse ki ailem destek veriyor..🙏 Acanadan sonra biraz daha kaliteyi düşüreceğim maalesef, Sanabelle’ye geçmeyi düşünüyorum. Siz çok iyi yapıyorsunuz gerçek etle et ihtiyacını karşılıyorsunuz gaye sağlıklıymış da. Sağlıklı kedi = mutlu kedi kendinizi üzmeyiniz🙏

Her nekadar alabiliyor olsak da, daha 2 hafta önce 107₺ TL'ye aldığım Sanabelle Ürüner 2kg mama an itibariyle 180 ₺ yi geçmiş durumda. Her nekadar alabiliyor olsam da bu zamları ve bu fahiş fiyatları kabullenmek mümkün değil. 107 ₺ lik mamanın bir anda 180 Tl olması nedir? Ben aldığımda dolar 10 ₺ ne oldu da şimdi bu mama 180 oldu. Bu mamanın 180 -200₺ ye satılması için 1 dolar'ın 18 -20 ₺ olması gerekiyor. Bu aç gözlü distribitörlerin yatacak yeri yok. Sesi çıkmayan, Allah'ın sessiz kullarım dediği canların rızkını, onlara ulaştırmaya aracılık eden insanların işini zorlaştıran kim varsa cehennemin dibini boylar inşallah. Yazıktır be kardeşim bi doymadınız!

duman_cat_world

Bir de bazen sokaktakilere mama koyamıyorum mama yetiştiremiyorum mahallemizde çok kedi yok daha çok köpek var e az 20 tane....

Palyaco

Burda herkes okadar hakliki artık hersey cok pahali

@Esraesngl çok haklısınız ayriyeten sokaktaki kedileri de besliyorum bu soğukta ne yaparlar diye. Çok üzülüyorum çok.

@Renklipati evet çok doğru diyorsunuz. Güzel yanıtınız için çok teşekkür ederim:)

orhdoner

Herşeye zam geldi malesef o kadar zor ki geçim Allahım herkese kolaylık bereket versin sokakta 20 evde 2 yavrularım var sağlık sorunları olsun veteriner masrafları olsun mamaları olsun hepsine yetişmeye çalışıyoruz artık kendimize birşey almıyoruz onlara yetişebilmek için umarım herşey daha iyi olur zamanla temenni ediyoruz artık elimizden birşey gelmiyor

deniznergis

artık gecelik zam geliyor mama ve diger ürün fiyatlarına. bu sitede satışı bulunmayan kuma dün gece başka bir siteden sepetime ekledim kartım onay vermedi tutarı 526 tl tutuyordu sepetimde kaldı bugun onaylatıp aldım aynı ürünler 555 tl tuttu bu nedir yahu

@cat_expert evet haklısınız. Biz kendimiz söyleriz yine kendimiz oynarız.

Hepimiz çok haklıyız. Bu bahsettiğimiz konu sadece hayvanlar üzerine. Bir de bunun insan ihtiyacı olanları var. Artık kedi sahiplenmek isteyip alamayan insanları çok iyi anlıyorum. Devletimiz ekonomimizin çok iyi olduğunu söyleyip dursun.

zfrshn

Etle destekliyorsanız tavuk ciğer vb gibi üzülmenize gerek yok.