Yavru Kedimi Yatağında Ya Da En Azından Sıcak Bir Yerde Yatmaya Nasıl İkna Ederim

miasugok

Arkadaşlar iyi akşamlar. Kedim henüz yedi haftalık. Bir haftadır birlikteyiz. Onun yatağında ya da en azından sıcak bir yerde yatmasını istiyorum çünkü yerler soğuk. Hapşırıyor bazen biraz da ishal. Buna nasıl alıştırabilirim. İlk iki gün hep yanımda yattı ama sonra hiç uyuyamadı hep oyun istedi. Bir daha da sıcak bir yere alıştıramadım hep yerlerde yattı. Üşütmesini istemiyorum. Zaten ishali de var.

6 CEVAP

KedimVar

Ama havalar sucak olduğu için bunu yapmadı normal geldi bana. Ama yatağını yüksek bir yere koyarsanız koltuğun üstü gibi oraya yatabilir. Yüksek yerlere yatmayı seviyorlar. Bir de sürekli olarak yatmayı alışkanlık edindiği bir yer varsa o yerin üzerine koyun yatağı. Oraya yatmaya alıştığı için mecbur yatağa yatar.

miasugok

Kedicik yüksek yerlere henüz tırmanamıyor. Yatağıma çıkabilmesi için ona yastıklardan merdiven yapmıştım. Şimdi aynısını yatağını yüksek bir yere koyup yapayım öyleyse. İnşallah yatar çok teşekkür ederim.

KedimVar

7 haftalık çıkamıyor mu yatağa? Bizimkiler yatağa çok kolay çıkıyorlardı daha yeni 1,5 aylık olmuşken. Oradan oraya zıplıyorlardı :/

miasugok

Çıkamıyor ne yazık ki :( anca işte önce yastığa sonra yatağa. Korkuyor mu ki acaba :( hadi yatak yüksek benimki koltuğa bile çıkamıyor.

kedi_55

Yatakta gece beraber yatın bakın sabah inmek istermi ben kedilerime denedim

KedimVar

Evet korkuyor olabilir. :)) kardeşleri oradan oraya zıplarken Lidya korkudan çıksa bile inemiyordu. :)) diğerlerini atlarken görünce biraz cesaret alıp atlayacak gibi oluyor sonra vazgeçiyordu. Ama merak etmeyin Zamanla alışır, Korkmaz. Artık piyanonun üzerine çıkıp bütün eşyaları yere atıyor Lidya. :))