Sürekli Mama İstiyor

teemothecat

kedime iki öğün mama veriyorum, kesinlikle dışına çıkmıyorum, ama içim cız ediyor. Her mutfağa gidişimde mama vereceğim sanıyor , peşimde dolanıyor, sonra üzülüyor.
Sürekli de aç, gidip gelip kabına bakıyor mama var mı diye. Bunu önlemenin bir yolu var mıdır? Çok üzücü oluyor onu hep aç görmek.

13 CEVAP

huqi

Ben öğün olarak vermiyorum kabında her zaman maması oluyor. Kediniz çok kilolu olduğu için mi iki öğün veriyorsunuz?

orhdoner

Merhaba ben de öğünlü vermiyorum fakat ölçüsü kadar veriyorum. Acıkınca biraz biraz ekliyorum onu akşama kadar öyle idare ettirmeye çalışıyorum evet benim erkek kedim de öyle malesef sürekli yemek istiyor veteriner 5,5 kg ı geçmesin dedi diye elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Ayseselcuk

Ben de öğünlü vermiyorum kabında bittikçe veriyorum dayanamam öteki türlü

Miscatt

Acaba ölçü gramajını mı az veriyorsunuz ? Eğer normal yemesi kadarsa yine de doymuyorsa ek olarak tavuk,balık haşlama verin azar azar da olsa en azında alternatif gibi olur yavrucağa.İnsan öyle görünce dayanamaz gerçekten 🙏🏻

AdaCoco

Ben de sizin gibi öğünlü veriyorum. Kedim dişi, ve 5 buçuk kilo. Dişi bir kediye göre kilolu. İnsan öyle görünce dayanamıyor gerçekten. Aralarda ödül maması vs. ile oyalıyorum. Oyalayınca bir süre sonra unutuyor. Ayrıca ilk başlarda açmış gibi gelebilir, alışık değilse normal. Sonrasında alışıyor. Gramajını mama paketinin arkasındaki tablodan kontrol edebilirsiniz. Az veriyor olabilirsiniz.

AdaCoco

Ben de sizin gibi öğünlü veriyorum. Kedim dişi, ve 5 buçuk kilo. Dişi bir kediye göre kilolu. İnsan öyle görünce dayanamıyor gerçekten. Aralarda ödül maması vs. ile oyalıyorum. Oyalayınca bir süre sonra unutuyor. Ayrıca ilk başlarda açmış gibi gelebilir, alışık değilse normal. Sonrasında alışıyor. Gramajını mama paketinin arkasındaki tablodan kontrol edebilirsiniz. Az veriyor olabilirsiniz.

SVL21

Kıyamam tatlım ya ilgisini başka şeylere yönlendirseniz

Miscatt

O zaman şöyle yapın verdiğiniz miktarı 2 öğün yerine aynı miktarı 4 öğüne bölün mesela buda olabilir.
Ek olarak yine haşlama tarzı şeyler verebilirsiniz kontrollü şekilde.
Kıyamam ağlamasına 😊

Warriorsans

Bende öğünlü veriyorum 2 öğün şeklinde ama bazen aralarda da yaş mama verdiğim oluyor dayanamayıp. Şans da aynen bahsettiğiniz gibi aşırı yemek istiyor ama en sağlıklısı onun için bu çünkü bıraksam biliyorum obez olur. Ki serbest beslemek şeker hastalığından tutun tüy dökümüne kadar bir çok soruna neden oluyor.

Benim büyük kedim de hep mama istiyor. Çok yoruyor insanı üzülüyorum da. Sürekli feryat figan mama istiyor. Ama mecbur çünkü çok aşırı kilolu. Nasıl önlenir bilmiyorum.

teemothecat

Aslında az vermiyorum hatta öğünlerinde çok bile veriyorum. Bir oturuşta hepsini yiyor. 6-7 aylık şu an 4 buçuk kilo. Mama olsa kabında günde 1 kilo da yer bu :)

teemothecat

@miscatt Evde olsam yaparım aslında, evdeyken üç öğüne bölüyorum haftasonları :) Ama onun derdi üç öğün vs değil sürekli mama kabını dolu görmek istiyor. Önünü almazsam kesin de obez olur. Geçen gün ödül maması kabını bulup parçalamış ve yarısını yemiş.
Ben yine de iyi bir şey yaptıkça ödül maması verip oyalamaya çalışıyorum ağzını

duman_cat_world

Merhaba,açıkçası iki porsiyonla beslemenin kilo vermesini sağlayacağını düşünmüyorum. İnsanlarda da öyle. Az yiyince hemen kilo verilmiyor,sonuçta acıkıyor. Diyet yapmak daha mantıklı bence. Light yani kilo kontrollü bir mamayı arkasındaki gramajlara bağlı kalarak vermek kilo vermesini sağlayacaktır daha iyi bir şekilde.

Kullanılan mamaın içerisinde L-CARNITIN bulunmasını dikkat edin, vitamin ve eklentiler bölümünde. Kilo kontrolünü sağlayan bir eklentidir.