Dişi Kedi Yumurtalıklarında Kist

Gimlihanim

Merhaba. Bildiğiniz üzere dün kızımı kısırlaştırdık. Veterinerimiz ameliyat sonrası yumurtalıklarında kist olduğunu ve onu da aldığını belirtti. Bu kistten dolayı kızgınlık dönemi daha zor geçmiş kızımın. Daha uzun süreli kızgınlık dönemleri geçiren dişi kedilerde kistten şüphelenilirmiş. Kendisi de şüphelenmiş zaten kızımın ilk kızgınlığının bile bu kadar zor ve uzun olmasından. Benim merak ettiğim şey ise kızgınlık dönemini daha zor geçirten bu kist normal zamanda da kızıma ağrı yapıyor muydu? Daha önce hiç yaşayan var mı bu durumu?

9 CEVAP

emre536

Çok geçmiş olsun benim bir bilgim yok çok geçmiş olsun

hannnngggg

cok cok geçmiş olsun 💐 benim bir bilgim yok ama merak ettim bilen varsa bizi de aydınlatsın ❤️

Warriorsans

Çok geçmiş olsun konu hakkında hiç bilgim yok ama insanlardan yola çıkarsak çoğu yumurtalıklarında kist olanlarda ağrı oluyor yani kedilerde bu süreç nasıl işler bilmiyorum

Gimlihanim

Sanırım kızgınlık döneminde ağrılı geçmiş biraz. Gerçekten de çok zordu bizim için. İlk kızgınlıkta çoğu kişi hafif atlatır diyordu. Ama bizim hiç de öyle olmadı. Kistten dolayıymış galiba

duman_cat_world

Geçmiş olsun Gimli kızımıza neyse ki hekiminiz fark edip almış☺️🙏

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versinler bir hekimiz varmış demek ki güzel şekilde almış kurtulmuş yavrunuz bence agrı yapıyordur önceden öyle düşünüyorum benim fikrim 🙏❤️

Gimlihanim

@orhdoner Çok teşekkür ederiizz 😻🙏🏻 Evet sanırım biraz araştırdım da kızgınlık dönemlerinin arasının kısalmasına sebep olup, ağrı yapabiliyormuş.

Gimlihanim

@duman_cat_world Çook teşekkür ederizzz 😻🙏🏻🙏🏻

Gimlihanim

@hannnngggg çok teşekkür ederizz 🙏🏻🙏🏻🤍 sanırım daha önce yaşayan olmamış 🤷🏻‍♀️