Kedim İshal Oluyor Ne Yapmalıyım

Gecebebek

Kedimi sahiplendiğimde veteriner uniqe marka mama önermişti o an söyleyince aldık ancak daha sonra araştırınca içeriğinin iyi olmadığını gördüm. Şu an brit care kitten mama aldım ikisini karıştırıp veriyorum alışması için ancak ishal oluyor gibi ne yapmalıyım alışma sürecinde bu normal mi yardımcı olabilir misiniz?

13 CEVAP

orhdoner

Merhaba en az 15 güne yayın geçişi bir de brit care mamada genelde ishal görülebiliyor kefir ya da probiyotik yoğurt ile destekleyin bagırsakları için iyi gelir normalde de verebilirsiniz

Mustafa245

Brit care kitten mama benim kedime de yaramamıştı ve ishal olmuştu. Probiyotik yoğurt ya da kefir verin. Kendi kedim ishal olduğu gün kefir ve yoğurt verdikten sonra ishali kesilmişti. Her mama her kediye iyi gelmeyebiliyor. İshali devam ederse farklı bir mama alın. İshal iken bol su içirin kedinize.

edadnmzr

Brit care kullanmadım ama ishal yaptığını söylemişler. Kullanmaya devam edecekseniz bence de kefir kullanın. Ama farklı markaya geçmenizi öneririm. İçeriği güzel başka markalar da var :)

Lils

Bazı kedilerde ishal yapabiliyor brit care. Ben de şu an kullanıyorum memnunum. İade garantili bir mama o yüzden iade edin bence. Düzenli olarak kefir verirseniz ishal geçer. Haftada 3 gün 1 tatlı kaşığı mesela.

Miscatt

Merhaba
Brit care bende kullanmadım ama burada bir çok yorum da ishal yaptığını okumuştum.Geçiş süresini de zamana yaymanız gerekiyordu bunu yaptınız mı ?
Tavuk haşlama,patates haşlama,pirinç lapası ishale iyi geliyor bire bir bunları yedirin iyi gelecektir 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Gecebebek

Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim 🙏🏻

duman_cat_world

Merhaba,brit care bazı kedilerde ishal yapabiliyor brit’in oranını azaltın eski mamanızın miktarını arttırın ayrıca kliniğinizde Synbiocure probiyotik temin edebilirsiniz,çok iyidir.

duman_cat_world

Synbiocure sadece veteriner kliniklerinde satılıyor,online satışı yok.

Lils

[email protected] buradan iletişime geçebilirsiniz firmayla iade için. Eski mamayla karıştırdığınıza ishal yapmıyorsa o şekilde kullanabilirsiniz

Gecebebek

@lils iade garantili olduğunu bilmiyordum söylediğiniz için teşekkürler. Kefiri deneyeceğim mutlaka.

Gecebebek

@miscatt evet birkaç gün oldu şu an hala eski mamasına karıştırıp veriyorum ancak kakasındaki değişim beni tedirgin ettiği için sordum. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için 🙏🏻

Gecebebek

@duman_cat_world veterinere mutlaka soracağım önerileriniz için çok sağ olun

Gecebebek

Önerilerinizi de dikkate alarak eski mama ile birlikte birkaç gün daha denemeyi düşünüyorum. Bu süreçte yeni mama araştıracağım. @lils verdiğiniz iletişim bilgisi için çok çok sağ olun 🙏🏻😊