Kısırlaştırılmış Kızımın Ameliyat Yeri Şiş Ve Kızarıklıklar Var. Çok Zayıfladı Mila. Ne Yapabilirim?

Kızımı 2 gün önce kısırlaştırdık. Eve getirince yatmadı yürümek zıplamak istedi zor tuttuk hareket ettikcede kanıyordu yarası. 15 dk sonra kanaması durdu. Bizde bıraktık yürüdü sonrada yorulup uyudu. Biraz kustu. Çişini yapıyordu. 1 gün sadece bir avuç kadar mama yedirebildim. Zaten çok yemeyen bi kediydi. Çok zayıfladı. Sanki karın bölgesi boşalıp aşağıya inmiş gibi. Ameliyat yeri şiş ve kızarıklıklar var. Elimle besliyorum 2 gündür. Yarasına baticon sürüyorum. Çok üzülüyorum ya neden böyle oldu acaba. Ne yapmam lazım. Yarın babamın işi olmazsa veterinere götürücez. Yinede bi fikri olan bişey bilen yazsın 🥺😚

5 CEVAP

teddybal

Şişlik olabiliyor kısırlaştırma sonrası, ama veteriner hekim böyle bir durumda çağırır muayene eder çünkü bir çok şeye bağlı olabilir, bazen de sadece iyileşirken meydana gelen ödemden dolayı şişmiştir, risk almamak adına kontrole götürmelisiniz. Bu arada en sevdiği şeylerle beslemeye çalışın, yaş mama istiyorsa yaş mama, tavuk seviyorsa tavuk, vs. Kuru mama istemiyor olabilir bu süreçte, yaş mama su ihtiyacini da karşılar çünkü genel bir yiyip içmeme durumu sergiliyebiliyorlar operasyon sonrası, ama yaş mamaya hayır diyemiyorlar genelde. Yine de yemiyorsa elle beslemeye devam mecbur. Çok geçmiş olsun, hızlıca toparlar umarım.

SVL21

Geçmiş olsun 💐

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Normal görünüyor bakıldığında kanama olması dikişin açıldığına delalet olabilir ondan dolayı götürürseniz bakılsın baticon sürmeniz de çok iyi enfeksiyon kapanmaması açısından çok fazla atlayıp zıplamamasına dikkat edin

Sağolun çok teşekkürler dikişlerinde açılma yok gibi zaten ameliyattan yeni çıktığında kanamisti birazcik normal diye düşünüyorum ama şişlikten korktum ben

Çok sağolun. Gerçekten çok kafama takmıştım. Üzülmekten başım ağrıyor omuzlarım kasılıyordu. Biraz rahatladım. Kendisi mama yiyor zaten aslında ama ben biraz açdır diye pimpiriklenip elimle zorluyorum 😆 Başlarda kuru mama istemiyordu. yaş mama ve pirinç yulaf havuç haşlayıp yaş mama ekleyip yediriyordum. Şimdi ise yaş mamayı istemiyor kuru mama yiyor. Tavuğu çok seviyor bugünde baya yedi. Yarın veterinere getiricez. Zaten ağrısı sızısı yok gibi uyuyor rahat rahat kuşum. Tez zamanda kilo alır iyileşir inşallah.