Kedim Parmağımı Emiyor

kedimi 2 aylıkken dışarda bulmuştum annesi yoktu ve sahiplendim. eve alışınca geceleri mırlayarak yüzümü yalamaya başladı ilk başta anlamamıştım sonra parmak emmek istediğini anladım o günden beri her gece mırlayarak emiyor. bunun dışında başka hiç mırlamıyor ne zaman mırlasa emmek istediğini anlıyorum. o uykuluyken onu yatağıma koyunca tatlı bi ses çıkartıyor ve mırlamaya başlıyor artık rutin haline geldi. kendini çok sevdiren bir kedi olmadığı için bende bu hallerini çok seviyorum hiç bitsin istemiyorum. neden beni emiyor, bunun bir zararı var mı? evde sadece bende yapıyor bunu (4 aylık )

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba annesinden erken ayrılan yavrularda bu durum oluyor sizi annesi görüyor ondan dolayı yapıyor ☺️ Ne mutlu size dışardan can almışsınız Allah razı olsun 🙏

orhdoner

Bu arada çok tatlı minnoş Allah sağlıklı uzun ömürler versin 🙏❤️

duman_cat_world

Merhaba,
Anne sütü pek emememiş anlaşılan. Bir zararı olur mu,sanmıyorum ancak huy edinebilir. Her fırsatta elinizi emmek isteyebilir baştan uyarayım:)

Benim kedim annesinden 3 aylıkken ayrıldı ama hâlâ mutlu olduğu zamanlarda mırlıyor ve hamur yoğurma hareketi yapıyor. Üstündeki kıyafet yumuşak bir kumaşsa bana, onun dışında genelde battaniyeye yapıyor. Bildiğiniz poğaça yoğuruyor:) bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Çocuğunuz da çok tatlı maşallah 😻🧿💙

Bsrvrlacr

Çok tatlı maşallah uzun ömrü olsun 🤲🏻
Benim ilk kedim battaniye emerdi severken. Parmak emmeyi ilk defa duyuyorum 1-2 aylık olsa annesini emme güdüsü dicem ama bilemiyorum

Dkd

Benim kedim de pijamamı emerek uyurdu bebekken. Bir süre sonra bıraktı. Büyüdükçe bırakır diye düşünüyorum.

Vejnurs

Merhaba benim kedim de 5 haftalıkken başlamıştı aynı tariflediğiniz gibi mırlayarak gelip parmağımı emiyor 7 aylık oldu hala devam ediyor veterinerimiz alışkanlık haline getirmiş dedi ama benim de çok hoşuma gidiyor bıraksın istemiyorum