Yetişkin Kedilerde Tasma

mommymercury

Merkür 5 ay sonra 2 yaşında girecek, bugün ilk defa tasma takmaya başladık. İlk defa dediysem önceki tasmalarını koparıp attığı için.. Bizim için zorunlu hale geldi çünkü evden kaçmaya meyilli şu sıralar. Yetişkin olmasından dolayı biraz endişeleniyorum alışma konusunda, şimdilik pek sorunlu görünmüyor ama. Sizce arada bir çıkarmalı mıyım rahatı açısından yoksa devamlı tasmalı mı kalmalı?

6 CEVAP

Baliminannesii

Sallantılı olan tasmaların daha çok rahatsız ettiğini düşünüyorum. Yürüdükçe sürekli vücüduna değen bir şeyden rahatsiz olurlar hemde daha uzun olduğu için ağızlarına alıp oynama vs daha çok olur. Onun yerine sallantısız künyeler daha rahat olur bence ben öyle yapıyorum

edadnmzr

Ben kedime takıyordum şu son zamanlarda ilaçları olduğu için çıkarttık fakat alışır merak etmeyin. Ben dekoliva sitesinden almıştım güvenlikli hatta uygun fiyatı da isterseniz bir bakın, kedim hiç rahatsız olmuyor. Arkasına telefon numaranızı önüne de kedinin ismini yazıp yolluyorlar

teddybal

@edadnmzr merhaba, ben de evde bulunsun diye güvenlik kilidi iyi olan bir tasma istiyordum ama emin olamıyorum sizinki tam olarak hangisi :)
https://dekoliva.com/kedi-kopek-kunyeleri

Pamuğuma Göğüs tasması aldım ilk olarak çıkartmaya çalıştı yuvarladı oraya buraya baktı çıkmıyor alıştı ben ilk taktığımda 10 dk durdurdum sıkılmasın diye snra çıkarttım ertesi tekrar giydirip bahçede gezdirdim hiç zorluk çekmedi. Bnce Sürekli takmayın eğer taşımadan soğursa hiç taktırmaz

edadnmzr

@teddybal merhaba 🥰 benim aldığım bu : https://dekoliva.com/kediler-icin-pleksi-kunye-ve-tasma-seti-html

Gimlihanim

Önceden de reddettiyse alışması biraz zor bence. Dikkat etmelisiniz çıkarmaya çalışırken kendine zarar verebilir. İlk başlarda sizin kontrolünüzde taksa çok daha iyi olur diye düşünüyorum.