Kisirlastirdiktan Sonra Karistirmadan Kisir Mamaya Gecmeli Miyim

defneb

Kedim 1 hafta sonra kisirlasicak mamasini kisirlastirilmisle karistirip normal gecis mi yapmaliyim yoksa direkt kisir mamayi mi koymaliyim? Lutfen beni bu surec hakkinda bilgilendirin

5 CEVAP

_SeNa

Karıştırarak geçiş yapmalısınız. Yoksa ishal olabilir. En az bir hafta sürsün bu süreç. İlk başta eski mamadan fazla yeni mamadan az koyun, sonra yeni mama miktarini artirıp eski mama miktarını azaltın.

simbakedi

eger su an mamaniz azsa simdiden de yavas yavas gecis yapabilirsiniz, varsa hala mamaniz sonlarina dogru gecis yaparsiniz. ornegin bir ogundr yarim cay bardagi eski mama koyuyorsaniz normalde onu azcik azaltip kisiri koyun. %75 eski - %25 yeni gibi. sonrasinda kediniz alistikca bu eski mama oranini artirip yrni mama oranini kisin. ortalama 700 g mamaniz kalinca da gecisi yapmaya baslayin. belki kisir mamayi sevmez falan elinizde en azindan az da olsa mama kalir

Renklipati

Eski mamanız fazla ise bitene kadar devam edebilirsiniz kademeli geçiş için biraz ayırarak..az ise şimdiden geçiş yapabilirsiniz .benimde 1 kilodan fazla vardı veteriner im bitene kadar devam edip geçiş yapabilirsiniz demişti

duman_cat_world

Merhaba,
Normal bir mama geçişi gibi kademeli, karıştırarak yapmalısın.

Dkd

1-2 ay kadar eski mamanızı bitirmenizde sakınca olmaz. Geçişi de mutlaka karıştırırak yapmalısınız. Ameliyatın ertesi günü kısır mamaya geçmek gibi bir şart yok birkaç aylığına bi zarar vermez eski mamanız merak etmeyin.