Köpeğime Çip Taktırdım Başka Ne Yapmam Gerekir?

End_19

Arkadaşlar köpeğime çip taktırdım. Sonrasında yapmam gereken bir işlem var mı? Belediye ye kayıt vs gibi

6 CEVAP

AhsenAise

Çip ,kuduz aşısı,evcil hayvan pasaportu
Bunlar zorunlu bildiğim kadarıyla

yasmincollet

📌Önce Kisirlastirması yapıldıysa,veteriner yada operasyonu yapan barinak hekmiminden İMZALİ KAŞELİ "Belediye ilgili merkeze verilmek üzere ... kişinin tarafına verilmistir"ile biten bir yazı alacaksınız....TC Kimlik numarasına sahip ....adlı kişiye ait ... İsimli.....ırkı/ırkının melezi olan köpek,...tarihinde Ovariohisterektomi Operasyonu (kisirlastirma)kliniğimizde(barinağimizda/hastanemizde vb) gerçekleştirilmiştir.Belediye ilgili merkeze sunmak için tarafına verilmistir.İMZA..KAŞE..(Hekim imzalayip kaşe basacak) 📌 ARDINDAN Bu kağıtla birlikte BELEDİYE VETERİNERLİK İŞLERİNE gideceksiniz.Orda BEYANNAME Dolduracaksınız.Size ait iletişim ve hayvana ait bilgileri chip numarası ile birlikte bu evraka yazacaksınız.

yasmincollet

📌ORDA VERECEKLERİ Yeni YEŞİL RENKLİ KARNENİZİ De Mutlaka Alın.

zfrshn

Ben o kısmı ile uğraşmadım eğer büyük ırk ise yaptırın derim.

yasmincollet

Sokak köpekleri için Kısırlaştırma şartı yok diye biliyorum,köpeğinizi BELEDİYE VETERİNERLİK İŞLERİNE Götürüp chipini orda 30/40tlye iki dakikada taktırabiliyorsunuz.HEMEN ARDINDAN Bu Beyannameyi dolduruyorsunuz yani bilgileri yazıyorsunuz.BELEDİYE HEKİMİ Bu bilgilerinizi SİSTEME KAYDEDİYOR.YOKSA Tek Başına Chip Bir İşe Yaramaz.UYGULAMA 31Aralık 2021de son..Hemen gidip Beyannameyi doldurun köpeğinizi bakanlığa bağlı sisteme işletin.

zfrshn

Vetler sisteme işliyor zaten belediye şubu ne gerek var anlıyamadım ayrıca belediye ne çip ne aşı hizmeti vermiyor istanbulda.