Köpeğim Dün Tıraş Oldu. Dünden Beri Kaşınıyor Ve Ağlıyor, Ne Yapmalıyım?

Pavlov

Köpeğimin kıtıkları olduğu için dün iyi bir pet kuaförde makina tıraşı ve banyo yaptırdım. Cildinde hiçbir şekilde yara, çizik, tahriş gözükmüyor. Ama köpeğim geldiğinden beri sürekli kaşınıyor ve bazen ağlıyor. Özellikle de popo kısmı. Hatta bu yüzden gece uyumadı beni de uyutmadı. Kuaförü aradığımda pire olabilir dedi ama iyice inceledim ve yok. Çay ağacı yağı da önerdi. 1-2 güne geçmezse de veterinere götürmemi önerdi. Ayrıca dün eve geldikten sonra bir kere çiş yaptı daha da ne çiş ne kaka yapmadı. Yemek de yemedi (fazlasıyla ödül maması yendiği için yememiş olabilir). Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı? Sebebi nedir ve nasıl geçer?

9 CEVAP

emre536

Hiçbir bilgim olmamakla birlikte sadece tahminde bulunabilirim ilk tirasiysa belki yadirgamis huylanmis olabilir kaşınma hareketi ile tepkisini gösteriyordur diye düşünüyorum ancak pet kuaforunuzunde dediği gibi veteriner hekime göstermeniz lazım geçmiş olsun

Mayavebambam

Aslında evcil dostlarımızın tüylerinin kesilmesine karşıyım , çünkü tüyler onları kışın sıcak tutuyor yazın ise serinletiyor bu nedenle dengeleri bozuluyo olabilir ve ilk fırsatta kontrole götürmek iyi olur

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle benim köpegim yok bilmiyorum ama büyük ihtimal stres yapmış olabilir bence öyle düşünüyorum geçmezse hekime götürün bakılsın

blue_hpood

kıllar kısa olduğu için birbirine sürttüğü yerlerde acıtıyor ve kaşındırıyor olabilir. veterinere götürmenizi öneririm.

Phoenix3

Belki tıraş olduğu için utanıyodur psikolojik bir şeydir emin değilim ama birkaç gün gözlemleyip ona göre veterinere danışın derim

zibityus

makas traşı yaptırmalıydınız

Seriiiii

Bende kızımda aynı sorunda karşı karşıya kaldım anestezi aldıysa daha kötü oluyor hatta 1 hafta içinde kaşıntı geçer pire yoksa tabiki yadırgıyorlar başta çünkü

Sude_34

İlk traşı olduğu iöin belki bunalımdadıe

Warriorsans

Stres yapmış olabilir yada yıkarken kullandığınız bir ürüne alerjisi olabilir kıyamam inşallah hemen düzelir 🥺