Kedim Hızlı Soluk Alıp Veriyor

Baliminannesii

2 kedim var ve erkek olan sanki daha hızlı soluk alıp veriyor gibi geldi. Ben de soluk sayısını ölçtüm ve 1 dakikada 50-60 civarı çıktı. Dişi kedimde isen2 dakikada 23 çıktı. Normal olanı 10 ile 25 arasıymış. Erkek kedimde bir sıkıntı olabilir mi böyle bir durumu kendi kendisinde farkeden var mı endişelenmeli miyim? Hareketli bir kedi sayılır sağlıklı bir kedi aslında.

12 CEVAP

simbakedi

belki kosturmustur da siz sonrasında denk gelmissinizdir ya da sıcakta cok kalmıstır? birkac kere daha bakın derim, belki susuz kalmıstır vs bilemedim. cok büyük bir fark var birkac kere daha kontrol etmekte fayda var. camdan bi dısarıdan nefes alsın dinlensin o zaman da bakın, yoksa veterinerle görüsün

Baliminannesii

Dişi kedimde dakikada 23 olacaktı yanlış yazmışım

Palyaco

Çoğunlukla seyahatlerde hızlı soluk alıp verir evde sakın ortamda olmaması lazım

Pikocan

Videonuzu şimdi izledim yatış şekli gayet rahat görünüyor siz yine tabiki de veterinere gidin ama bir problem olduğunu sanmıyorum nefes problemi biz de yaşamıştık ancak bu şekilde asla uyuyamıyordu.

Pikocan

Uyku halindeyken bu şekilde nefes alıyorsa lütfen hemen veterinere gidin

Baliminannesii

https://youtu.be/L2NzP1l3B1M
Videoya çekmiştim bu şekilde. Veterinere söyledim telaşlanmayın dedi ama haftaiçi gideceğiz yine de

Phoenix3

Endişeleniyorsanız veterinere danışmak en iyisi

Mayavebambam

Bunun önceliğine bı veterinere gitsen iyi olur hekiminle önce konuş 🤗ama belki de sitres yapmıştır

Mayavebambam

Bunun önceliğine bı veterinere gitsen iyi olur hekiminle önce konuş 🤗ama belki de sitres yapmıştır

Baliminannesii

Sürekli gözlemliyorum normalde de böyle göğsü hızlı inip kalkıyor

Baliminannesii

Az evvel ölçtüm bu kez dakikada 45 çıktı biraz daha düşük

Baliminannesii

@pikocan annem babam da aynısını söylüyor. Rahat rahat uyuyor işte kedi ne istiyosun diyolar. Diğer kedime göre daha iri hareketli ve çok yediği için belki etki ediyordur ama veteriner de pek sıkıntı olacağına ihtimal vermedi. Tabi ben evhamlı olduğum için yine de götüreceğim. İçimi rahatşattığınız için teşekkür ederim 🙏