Kedimin Ciğerine Su Kaçmış Olabilir Mi?

Dkd

Merhaba. Kedim az su tükettiği için ara ara şırıngayla su veriyordum. Bugün verirken birden öksürür gibi nefesi kesilmiş gibi ses çıkarmaya başladı. Boğazına mı kaçmıştır sizce yoksa ciğerine gitmiş olabilir mi. Ciğerine gidip gitmediğini nasıl anlayabilirim yardımcı olur musunuz

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba onu ben de bilemiyorum ama dikkatli verin yandan birden sıkmayın yavaş yavaş tehlikeli olabilir yoksa çok geçmiş olsun yaş mama yiyorsa içine biraz su katıp verebilirsiniz daha çok su alımı artar

Warriorsans

Şu an kedinizde bir sorun yoksa sorun olacağını sanmıyorum. Bence ağzına şırıngayla vermek yerine et suyu tavuk suyu vs verin hatta normal suyuna biraz et suyu ekleyince daha çok içmeye başlıyorlar ayrıca yaş mama verdiğiniz zaman da içine su ekleyin. Bu şekilde su içerken keyif almasını sağlarsınız hemde risksiz olur.

Dkd

Artık vermeyeceğim zaten ama ciğerine kaçtıysa diye korkuyorum eğer kaçtıysa ne gibi belirtileri olur bilen biri yazabilir mi

orhdoner

Sürekli öksürme hissi olur bence öyle bir durum yoksa korkmayın

Dkd

Öksürme 15 20 saniye kadar sürdü sonrasında tekrarlamadı

orhdoner

Bir daha olmadıysa sorun olmaz merak etmeyin çok geçmiş olsun tekrardan 🙏

Dkd

Teşekkür ederim cevaplarınız için