Wanpy Ödül Mama Sıkıntısı

Phoenix3

Merhaba, Wanpy ödül kremalarını biliyorsunuzdur. Odin onların her çeşidini çok seviyordu ve haftada 1-2 kez falan veriyordum ben de. Şimdiye kadar bir kere bile yarım bırakmışlığı yoktu. Neyse, geçenlerde Wanpy Tuna balıklı olan indirime girmişti petlebide, 5li olan, ben de aldım ondan. Yazları yaş mamayla birlikte buz dolabına koyuyordum ama havalar soğudu artık diyip oda sıcaklığındaki normal bir dolaba koydum. Paketlerden birini açtım hemen geldi çok az bir şey yedi bırakıp gitti bir yere. Şaşırdım, anormallik var bu işte diyip takip ettim ve kustuğunu gördüm. Hiçbir şey değil sadece kremayı kustu onun dışında o hafta başka hiç kusmadı. Diğer hafta bir paket daha deniyim, belki geçen hafta midesi falan rahatsızdır dedim denedim ve yine tıpatıp aynı şeyler oldu ve yine başka hiçbir şeyi kusmadı. Ürünün son kullanma tarihine baktım onda da bir sorun yok. Başka bir kediye denettim severek yedi hepsini ve kusmadı bir sıkıntı da olmadı. Odin'e bu aralar çok yeni mama çeşidi denetmiştim acaba ondan mı oldu diye düşündüm ama sadece krema yediğinde kustuğunu gördüm. Azıcık yiyor ve anında çıkartıyor her bir kısmını. Kediler önceden sevdiği bir şeye karşı sonradan hassaslaşabilirler mi? Hiç böyle bir şey yaşadınız mı sebebi ne olabilir? Bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 💕

13 CEVAP

simbakedi

hassaslasma durumu olabilir haftada 1-2 odul kremasi icin cok fazla. ben 1 haftadir 1 paketi bitirmeye calisiyorum yararli olmadigi icin. petlebiden aldiginiz icin urunde sorun oldugunu dusunmuyorum, bir sure ara verin kalan paketleri sonra deneyin derim. ben de petshoptan aldim gecen gun bir tane hic sorun yasamadik mesela

Warriorsans

Çok geçmiş olsun. Şansa da geçenlerde verdim ilk kez denedik bir sorun olmadı bayıla bayıla yedi

duman_cat_world

Haftada bir iki kez fazla geldi bana da sonuçta ödül maması maksimum haftada bir kez verilmeli.

Palyaco

Son gelenlerden bende aldım yemiyor azıcık yiyip bırakıp gidiyor bende benim kedim inat ondan sanıyordum meo sıvı puding bayılıyor şimdi onu verdim

Phoenix3

Teşekkürler 😔 Odin de öyleydi hiçbir sıkıntı yoktu şimdiye kadar ama bu pakette niye böyle oldu ben de anlamadım

Phoenix3

Odin'in haftada 1 gün ödül maması günü. O gün krema, çubuk, diğer ödül maması tarzı şeylerden hangisi varsa 1 tane veriyorum hep. O kremayı nadiren ikiliyordum, sadece duygu sömürüsü yapıp ödül kaptığı zaman. 1 yaşına geldi bu yaşına kadar hep yediği mamalar ama niyeyse bir anda böyle olunca keyfim kaçtı benim de bilemedim niye oldu. Ben de petlebiden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum belki bu aralar çok çeşit mama denediği için midesi hassaslaşmıştır :( sabit mamadan devam edicem

Phoenix3

Aynen en azından biliyorum sıkıntı ne bir süre ondan vermem çubuk veririm ben de bakalım bu arada 1 haftada 1 paket demişsiniz ama öyle sıkıntı olmaz mı ya veterinerimiz bir krema paketi açtığınız zaman en geç 2 günde bitirin demişti bize 1 haftada bozulmaz mı?

simbakedi

ya zaten 1 hafta tam sey olmuyor agzini kapiyorum ben iyice 2 gun olmasa da 3-4 gun gidiyor sonra kalanini atiyorum genelde hskshdhsjd bu arada chestnut miydi o nasil cok alakasiz ama sjkajshwskd

Phoenix3

Chestnut’ı nasıl hatırladın vjhefbrnfn Gayet iyi o ya büyüdü tombul bir şey oldu
Gerçi büyüdüden kastım hala 4 parmak kadar ama tombik versiyon jcndnfnnr Alıştı bana elimde kafamda falan geziyor mıncıklıyorum ara ara ama canı sıkılıyor odaya salabilmek için küçük egzersiz topu bakıyorum

hannnngggg

bende bu ara yaş mama yedirmekte zorlanıyorum bir kaç hafta önce başladı bu koklayıp gitmeler yaş mama icin ağlayan tırnaklarıyla bacagımı yolan kedim yaş mama yemez oldu surekli farklı lezzetlerde yaş mama veriyorum sıkılmasın diye asla yemiyor artık umarım bir an önce düzelir çünkü ben o sıpırdatma asmr sesini duymak istiyorum schesir açtım onu bile yemedi en sevdigiydi bence sıkılabilirler gibi geliyor ve bir başka kedinin yiyip kusmaması mama da değilde kedinizde bir problem olduğunu gösteriyor olabilir sindirim hassasiyeti olabilir içerisinde kıvam arttırıcılar falan oluyor ya

simbakedi

olabilir ama sonucta sorunun wanpy oldugunu anlamissiniz, vermezseniz sorun kalmaz oyle dusunun :D mideleri biraz hassas maalesef o yuzden bir sure tek mamada devam etmek en iyisi olur

Phoenix3

Arkadaşlar nadiren 2 oluyor normalde hep haftada 1 veriyorum evde krema olduğunda o kısma takılmayın

Phoenix3

@hannnggg bu seferki krema öncekilere göre daha katı ve koyu gelmişti bana da belki o dokunmuştur