İkinci Kedi Sahiplenme

Elfs361

Merhaba 1.5 sene once oglumu sahiplendim...kisirlastirdim bizimle evde yasiyor...5 ay once bir kedi apartmanimizda dogum yapti...onlari once apartmanda besledim sonra dukkanimin bahcesine aldim...1i disi biri erkek...6 aylik oldular...9 gun once disi kayboldu aramalarim sonuc verdi ve buldum..saglikli cok sukur sali gunu kisirlastiricam...onu da sahiplenmeyi dusunuyorum cok baglandim ama korkuyorum...yavru olmadiklari icin alisirlar mi? Cunku eve getirdikten sonra alisamazlarsa tekrar bahceye birakmak cok agir olur😔boyle bir durum yasayip 1 yasindan sonra 2. Kedi alanlar olduysa tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba öncelikle Allah razı olsun sizden bakıp ilgilenmişsiniz 🙏 Ben yavrularımı 5 aylıkken sahiplendim önce biraz zor oldu eve alışmaları ama daha sonrasında çok iyi alıştılar bir sıkıntı olmadı şükürler olsun biraz da kedinin karakterine bağlı bu durum aslında kimi kedi tel olmayı seviyor başka arkadaş istemiyor ama bizimkiler öyle olmadı şükür 🙏

beyzathemoc1

Benim evdeki bir kedim 6 aylık (dişi) diğeri 1,5 yaşındayken (erkek) 1 yaşından büyük kedi (dişi) getirdim eve (daha doğrusu kendi girdi) çok rahat alıştılar bu yaşla değil karakterle alakalı bence o kedinin kokusunun sindiği bi eşyayı alıp kedinizin en sık kullandığı alana bırakıp kokusuna alıştırabilirsiniz ödül mamalariyla yan yana durmalarını sağlayabilirsiniz en kötü geçici yuvalık yapar sahiplendirirsiniz

İlk kedim 7 aylık erkek, 2 yaşında erkek bir kedi sahiplendim çok rahat anlaştılar. Yeni sahiplendiğim kedim ilk zamanlar bana karşı aşırı hırçın olmasına rağmen küçük kedime hiçbir şekilde göstermedi o saldırganlığını, ona karşı ilk andan beri çok uysaldı. Suzionline’da iki kedi tanıştırma yazısını okuyup 10 gün boyunca ordaki adımları uyguladım ben ve hiçbir sorun yaşamadım. İyi ki böyle bir karar vermişim diyorum onların her oynayışını izlediğimde :)

Warriorsans

Bazı kediler 2 güne alışıyor bazıları 2 aya ama günün sonunda elbet alışıyorlar. Özellikle sahipleneceğiniz kedi karşı cinsten olursa daha kolay alışırlar ve 2 kedisi olanlardan öğrendiğim kadarıyla harika bir şey. Bende inşallah 2 yavru daha sahipleneceğim ve 3 kedim olacak. Evdeki kedim 1,5 yaşında bakalım anlaşacaklarını umuyorum zamanla

Baliminannesii

Dişi ve erkek daha kolay alışıyor. Aralarında rekabet olmuyor. Ben de ikiside 7 aylıktı ve 1 ayı buldu anlaşmaları ama şuan öok iyiler. Biraz sabır gerekiyor