3 Aylik British Yavru Acaba First Feast Yemiyor

SerkanBynca

Merhabalar herkese daha once hangi mama almaliyim diye sormustum belki hatirlayanlariniz olur acana onermisti herkes acana aldim fakat 1 hafta yedi gayet guzel sonra yetiskin kedim var evde birde onunda felicia mamasi var acanadan asla yemiyo hep feliciaya gidiyor surekli ve elimde 1.8kg acana hic acilmamis var ve acilmis yarim paket acana var ben hangi mamayi alcam simdi yemiyor acanayi malesef soldaki dolu olan acana bos olan felicia hemen yiyolar feliciayi ne yapc ne alcam bilemedim yardimci olurmusunuz acana acana icer guzel ama yemiyor ne almaliyim kotu olmasin mamasi istiyorum onerilerinizi bekliyorum

15 CEVAP

Acana sevmemişse zorlamanın bir mantığı yok maalesef:( nature's variety bakabilirsiniz. Felicia eğer daha iyi bir mama alma şansınız varsa eve sokmayın bile. Exclusion, sanabelle, bozita da orta halli iyi mamalardır. Son çareniz olmadığı sürece rc, hills, proplana bulaşmamanız en iyisi. Deneye deneye artık hangisi olursa:)

Palyaco

Benim kedimde scotish acana bir türlü yediremedim orijen de yemiyor ne seviyorsa onu alın okadar cok para harcadimki mamalara

SerkanBynca

Bu arada yazmayi unuttum n&d aldim onuda yemedi 🙂

Palyaco

Yemediği mamalar acana orijen nd proplan hills tru instich brit care

Palyaco

Yedigi mamalar exclusion royal canin british sarı paket mystic obivan selection

simbakedi

soyle ki acana ispanak felicia hamburger kalir yaninda. hic felicia tatmasaydi bence devam ederdi, belki inat eder yemez bilemiyorum hic. yas mama seviyorsa yas mama ile karistirip vermeye calisin, sonra yas mama miktarini azaltirsiniz kuru mamaya alisir boylece. bir de felicianin aromasi neydi ki belki aroma farkliysa o da cezbetmistir. bu arada yetiskin kedinizle yavru kedinizi ayri beslemenizi oneririm birbirlerinin mamalarini yerler bu sekilde sorunlar olabilir

SerkanBynca

Valla ikiside felica yiyo acanaya bakan yok 😂 zorla acana yedirmek istemiyorum yani felicia cok kotu bir mamami acaba yavru icin olanini alsam vitamin var elimde takviye olarak kullansam ne kadar mantikli olur bilemedim ama siz ne diyosunuz yani felicia seviyo madem yiyo yavru olanindan alayim felicianin multivitamimlerle yas mamalarla takviye yaparim olmazmi

duman_cat_world

Merhaba,
Kedinizin Felicia varken Acana yemesi zaten zordur biraz. Kedilerimiz doğalarından tamamen kopmuş durumda.

Exclusion,sanabelle,brit care,profine,brit premium bunlar güzel markalar sevdiğini alın.

duman_cat_world

Vitamin verecekseniz haftada bir maksimum iki kez verin fazlası zarar. Bol bol kaliteli yaş mamalarla destekleyin.

simbakedi

acana yaninda felicia cok dusuk bir secenek maalesef. en azindan daha kaliteli mamalar bakilabilir genel olarak cogu kedinin sevdigi proplan vs. ondan once de onerilebilecek cok daha iyi mamalar var ama en risksizi yeme konusunda bu olur sanirim. bir sure felicia ile acana kristirmayi deneyin sonra felicia azaltin eger olmazsa feliciadansa daha guzel mamalara bakin derim

Oqrenerde06

Acana orjien nd hepsini denedim asla yemediler kedim 1 kg a yakın kilo verdi bu mamalar yüzünden malesef .. Royal canın ve proplan a geçtikten sonra kedim toparlandı ve mutlu mutlu severek sağlıkla yiyor zaten kuzucuklarimizin 10 15 yıl ömürleri var sevmediği şeyleri zorla yedirmek doğru değil onlar mutlu sağlıklı biz mutlu sağlıklı ☺

SerkanBynca

Peki royal caninmi proplanmi sizce

teo33

Benimki pro plan seviyor, şu ana dek en iştahlı yediği mama.

Ruinthas

Bu konuyu şöyle bir yorumda bulunmak istiyorum. Yukarda bir arkadaşımız hamburger örneğini vermiş bana da bu çok mantıklı geliyor. Her gün miss gibi kokan patates kızartması ve hamburger bana yemek isterim, evde hazırladığım kuru tavuk haşlaması yemektense. Ama biz mutlu olucaz diye her gün o güzel kokulu fast foodları yemiyoruz. Normaliyle kedilerinden önüne royal canin ya da proplan koyduğumuz da tercih etmesi çok doğal değil mi ? Onlar tamamen koku ile hareket eden canlılar. Ki günümüzde artık royal canin yada proplanın gibi mamaların N&D yada acana ile aralarında farklar çok kalmadı. adam akıllı bir mama 180 TL den aşağı değil 1.5 kilosu.

siriniko29

Pek önermesem de içerik olarak Royal Canın mother and baby mamasını öneririm. Yavru ve yetişkin kediler çok iştahlı yiyolar. Bir tanıdığım var kedisi 4 yaşında senelerdir bu mamayı kullanıyor yavruları da aynı mamayı yedi. Daha sonra kedinizin kilo durumuna göre değişiklik yapabilirsiniz. Feliciadan iyi acanadan kötü bir mama