Hamster İle İlgili Bilgilendirirmisiniz ?

MoonLightTr

Merhaba benim daha önce kedim oldu 3 yil benle kaldı sonrasında kardeşim hastalaninca zor oldu vermek ama sahipendirdim . Şimdi odaları ayırdık ve hamster almayı düşünüyorum sonuçta evin her yerinde gezmez:) bakımı nasıl zor mu ? Nelere ihtiyaç var ? Hangi tür daha iyi? Fiyatları neler ? Bilgilendirirseniz çoook mutlu olurum ( iyi bakacağıma emin olun)

9 CEVAP

Lunasibirya

1: çok kötü kokusu var köpeğin tuvaletinden bile beter kokuyor
2: sen her nekadar temizlesende yine kötü koku yayıyor
3: küçük olsalar bile geniş bir kafese ihtiyaç duyarlar
4: gonzales hamster
5: türlü oyuncaklar Ve uzun tüneller almalısın çarklar hamsterların favori oyuncaklarıdır;)
6: hadi kolay gelsin:D ben daha çok guinea pig öneririm hiç kokmuyorlar Ve eğitiliyor

Lunasibirya

Hahaha benim ginepigim var coco ve pati veriyor tuvalet eğitimi var çokda tatlılar hiç koku sorunu olmadı

Atom5225

türün bence bir önemi yok. Ama çok yaşamıyorlar. Kızgınlık dönemine girince evi çok kokutuyorlar. Topuna koyup evin içinde gezdirebilirsin ama yerlere topunda gezerken işer. Petshoplardan talaş alırsın kafesine koyarsın. Sen bir gün yemek vermeyi unutsan bile bişey olmaz herşeyi saklıyorlar sanki biz alcakmışız gibi :D bir kere karpuz vermiştim kafesine gidince saklamaya çalışmıştı. Kesinlikle iyi bir kafes alın çok zeki hayvanlar ne yaptıysam da her seferinde kafesten kaçmayı başardı. En son kapağını duvara getirmiştim kapağı ite ite kafesi kaydırıp çıktı.

Cotontzu_Siri

çok kötü kokuyorlar, çok

Atom5225

Kızgınlık döenminde aşırı kötü kokuyorlar ama düzenli olarak kafesi temizlersen kokmuyorlar.

Cotontzu_Siri

arkadaşımın vardı, köpekten beter ya :/

KedimVar

O kızgınlık dönemindeyse ondan kokuyordur :)
Ben en çok dwarf hamster ı seviyorum. Fakat sahiplendirme olarak daha çok Suriye hamster ı var. Evin içinde gezmesi için bir top alabilirsiniz iyi olur. Fiyatlar pahalı değil. Cinse göre de değişir fakat 10-15 TL yanlış hatırlamıyorsam.

Kopek_sever

Kesinlikle bende gine domuzu öneririm hem görüntü olarak çok şirinler hem de köpek gibi :);tasmasını takıp gezdirebilirsiniz mesela:)
Hayvanlar içinde arkadaşımın yılanını dahi sevmişimdir, gayet uysal ve dost canlısı oluyorlar
Ancak fare hobim olduğu için hem kokusundan hem de görüntüsünden midem bulanıyor, bir sincap, ginepig ve ya tavşan alabilirsiniz küçük köpek diyorum ben bu 3 hayvana:)

CARESIZLER

Eğer evinizde minik bi pati yaşatıcaksınız;
1- Ona uygun en eğlenceli kafesi alın (3 katlı çarkı büyük)
2- Talaşını bol koyun ve temiz tutun
3- Mamasının dışında kıvırcık,haşlanmış brokoli, haşlanmış havuç gibi ödüller verin
4- Dışarıya çok alıştırmayın sonra kendi istediği zamanlar kapılarını zorla açmaya çalışıp kaçmaya kalkıyorlar
5- Eğer bebek bir hamster alıcaksanız iki tane alın çünkü yalnızlık hiç onlara göre bir hayat değil.
6-Ömürleri 3 en fazla 4 sürüyor öldüğünde kendinizi çok üzmeyin :(