Sizce İdeal Kedi Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Gimlihanim

Merhaba. Kusura bakmayın şu ara çok fazla soru açtım. Ama kızımı kısırlaştırdığımız için kısır kedi bakımına adapte olmaya çalışıyorum. Sürekli idrar yolu enfeksiyonu soruları açılıyor. Gördükçe üzülüyorum ve biraz da tedirgin oluyorum. Bu durum neden kaynaklanıyor tam olarak aska bilemiyoruz. Veterinerimize uriner sistem için herhangi bir takviye kullanmalı mıyız? dediğimde ‘’ O takviyeleri sadece enfeksiyonel bir durum olduğunda veriyoruz. Siz şuan sadece kısır kedi maması kullanmalısınız’’ diyor. Madem öyle biz bu durumun önüne nasıl geçeceğiz? Sizin veterinerleriniz de bu şekilde mi düşünüyor? Sizce bu kadar yaygınlaşmasının sebebi nedir? Biz bu çocukları tam olarak nasıl beslemeliyiz? Siz evde neler yapıyorsunuz? Gerçekten kafamda binbir türlü soru var. Vakit ayırıp cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim 🙏🏻

17 CEVAP

Gimlihanim

@simbakedi Yaş mama bence de çok önemli. Bol bol verilmeli diye düşünüyorum. Onun dışında uriner sistem koruyucu takviye konusunda hala şüphelerim var. Versem mi vermesem mi çok ikilemdeyim. C vitamini fazlalığından dolayı da olabiliyormuş bu hastalık. Çok fazla yükleme olursa diye korkuyorum

Gimlihanim

@Afedersinizamasakinm Bol yaş mamayı hangi kedi sevmez 😅 Bence doğru yapıyorsunuz. Ben de yaş mamayı biraz daha arttırdım. Umarım hepimiz doğru yapıyoruzdur 🙏🏻