Elimde 10-15 Günlük Bir Kedi Var

rupi20

10-15 günlük bir kedi. Anne sütüyle beslemeye çalışıyorum ama bazen içmek istemiyor. Miyavlıyo sürekli kucağıma aldıgımda hep hareket halinde. Önerebilceğiniz bir şeyler var mı bu kadar ufak bir kedi için

12 CEVAP

betulaltundal

Biberon mu kullanıyorsunuz belki ucunu sevmediği için istememiştir. Ameliyat eldiveninin ucunu delerek, burun aspiratörüyle ya da şırıngayla deneyebilirsiniz. Sıcak tutmanız gerek. Bir de çişini kakasını yaptırmak için nemli pamukla poposuna masaj yapmalısınız. Dışkısını sürekli takip edin ishal olmasın. Anne sütünü veterinerden mi alıyorsunuz, aptamil devam sütünü de deneyebilirsiniz 0 numarasını. Annesini veya kardeşlerini arıyor olabilir yanına peluş oyuncak filan koyabilirsiniz. O kadar güzel bir kedi ki bana eski kedimi hatırlattı arkasından çok ağlamıştık hatta annemin psikolojisi bozulmuştu, umarım sağlıkla büyür bol bol öpün yerime

Toscana

pet şişeyle sıcak su koyun yanına peluş oyuncak koyun yanına 2 saate bir besleyin bend e kızımı öyle buyuttum çok güzel bi bebek annesi kolay gelsin veteriner bize ad mama vermşti çok yaradı hemen toparldı

rupi20

Barınaktan aldım birileri bulmus getirmiş köpek sahiplenmeye gitmiştim fakat bu halde bırakamadım orda. Ordan verdiler toz seklinde suyla karıstırıp verıyorum. Sırıngayla verıyorum biberonu ağzına alamıyor. Uyuyor 2 saatte bir yemek istemiyor zorla sıkıyorum ağzına 1 şırınga anca içiyodur pek iştahlı değil. Tuvaletini ben yaptırıyorum zaten kendisi yapamıyo daha peçeteyle ovalıyorum. Ama 2 saatte bir uykusundan uyandırıp dahi olsa beslemeli miyim

betulaltundal

Peçete yerine kulak çöpü ya da pamuk tercih ederseniz daha rahat olur. Süt tozunun tadını sevmemiş olabilir yarın bir de aptamil devam sütü 0 numara ya da kitten milk alın veteriner veya petshopta satılanlardan. Ya da şırınga yerine kedi biberonu deneyin. Ya verdiğiniz şırınganın ucundan rahatsız ya da süt tozunun tadından hoşnut değil. Bugünlük bu şekilde beslemeye devam edin yarın bi de değiştirip deneyin :/

Hareketli olması iyidir! Çok küçük henüz bu süt tozu verin

betulaltundal

Bir ayını doldurunca yaş mama vermeye de başlayabilirsiniz ama mutlaka veterinere götürün hangi yaş mamayı vereceğinizi söylesin çünkü ishal yapabilir öylesine yaş mamalar.

miasugok

Yaaa minicik kolay gelsin inşallah kocaman olduğu günleri de görürsünüz gerçekten çok tatlı

SelinTuksal

1 tam dolu şırınga zaten bu minnoş için fazla 2 saatte bir beslemek için.
Biraz daha makul ölçülerde verin.

rupi20

2 saatte 1 verıyorum zaten, kitten milk var evde onu veriyorum aslında şuan poposunu ovarken peçeteyle az kan farkettim peçeteye gelen kırmızılık. Çok telaslanıyorum suan. Hassas olduğu için olabilir mi? Umarım kanlı ishale falan dönmez

miasugok

Kedicik nasıl oldu acaba?

SelinTuksal

2 satte 1 besliyorsunuz, onun için 1 şırınga dolusu vermeyin. 4 satte bir besliyor olsaydınız bütün şırıngayı içerdi ama 2 satte bir de o kadar (1 şırınga bitirecek kadar) aç olmaz.

rupi20

İyi şuan uyuyor sürekli büyümek için, ama poposundan birazcık pembemsilik kan gelmesi beni tedirgin etti çok da ufak. Kakasını 1-2 kere yaptı çok yapamıyor karnını oksuyorum bağırsakları çalışsın diye