Köpeğim Kuru Mama Yemiyor

köpeğimi asla kuru mamaya alıştıramıyorum ne yapmalıyım

2 CEVAP

zibityus

her sağlıklı köpek, eğer mamada ya da mama kabında sorun yoksa kuru mama yer. önce mamanın bozulmadığından emin olun sonra mama kabında başka bir şey verdiğinizde yiyor mu kontrol edin. kaptan dolayı da değilse, dişlerinde bir ağrı olabilir. hiçbirinde sorun yoksa, yürüyüşten gelince 10 dakika sonra, mamayı kaba doldurun bir odaya gidin köpekte gelsin sizle. kabı yere koyun dışarı çıkın ve kapıyı kapatın.20 dk sonra gidin eğer yememişse kabı alın ve kaldırın. hiçbir şey yokmuş gibi, sanki yemiş gibi yaşamınıza devam edin, sakın başka hiçbir şey vermeyin, başkasının vermesine de müsaade etmeyin. maksimum 3 gün yemeyecektir. 3 günlük açlık köpeğe hiçbir zarar vermez ve köpeği çok acıktırmaz. ek olarak antrenmanları artırın, günde 4 kere dışarı çıkın köpeği bol bol yorun enerji atmasını sağlayın. sakın mamaya bir şey karıştırmayın. buna gerek yok. enerji alma ihtiyacı hissettiğinde yiyecektir mutlaka. 3 gün sabrediceksiniz en fazla, bu süre içerisinde de köpeğe bu durumu yansıtmayın, yani aç kaldı diye köpeğe bakarak üzülmeyin, dediğim gibi köpek sanki yemiş gibi, hiçbir şey olmamış gibi hayatınıza devam edin.

mivmiv

Benimki de tek kuruyu asla yemiyor :/ veteriner 2 gün aç kalsın mecbur yer dedi yine yemedi aç durdu. 2 öğün yiyor, bir öğünde kurumamanın üzerine bir iki kaşık ton balığı/döner eti gibi (bir kasede birazcık sulandırarak) veya kemik haşlamasının suyunu (ufak kase) koyuyorum temizliyor tabağını; akşamda yine 2 kaşık yaş mamayı (animondanın 400 gr.lık olanları çok iyi) biraz suyla açarak kuru mamasıyla karıştırıyorum güzel yiyor. Maalesef bazı köpekler kuru mama hayvanı olmuyor. Yani aslında kupkuru birşey yememeleri de normal hakveriyorum ama napalım devamlı evde hazırlamak hem emek vakit istiyor hem de masraflı :(