Erkek Kedi Kısırlaştırma

8 aylık Sarman cinsi kedimi yarın kısırlaştıracağım.Kedim yaklaşık 5 kilo gayet sağlıklı oyuncu bir kedi,ve ben aşırı pimpirikli bir insanım kaygılanıyorum bir şey oluyor diye tavsiyeleriniz nelerdir

6 CEVAP

simbakedi

ben kısırlaştırmadan 1 hafta önce bi panik atak krizi geçirmediğim kalmıştı, binde birine bile değmedi. benimki de sizinki gibi dombili bir sarman, içiniz rahat olsun birkaç saate atlatıyorlar. sadece eve gidince kumunu değiştirin temiz kum koyun yeter. bir de kısır mamayı ölçülü verin benimki 6-6.5 kilo oldu neredeyse kısırlaştırdıktan sonra. zaten oburdu iyice oburlaştı. önceden önünü kesin

çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

anksiyetem olduğu için içim içimi yiyor . . .

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun şimdiden 🙏 Gaz anestezi ile yapıldığı zaman daha çabuk uyanıyorlar zaten geldiğinde ona bir köşe yapın uyuyup dinlensin birkaç gün yaş mama verin hem ödül gibi hem de tuvalete rahat çıkması açısından daha iyi olur. Tuvalet kabını da yıkayabilirseniz daha iyi olur kumu temiz olsun enfeksiyon kapmaması açısından onun dışında birkaç güne kalmadan atlayıp zıplıyorlar zaten merak etmeyin 🙏☺️

nilayclk

benim 6-7 aylık erkek (emin değiliz) tekirim 2 hafta önce gazla uyutularak kısırlaştırıldı. doktorumuz da söylemişti çok rahat olacağını sonrasında ama bu kadarını beklemiyordum açıkçası. eve gelir gelmez koşmaya, oynamaya başladı sanki gezmeye gittik geldik. hiç bi sıkıntı yaşamadık. temiz kum koyduk sadece, bi de tuvaletten çıkınca ameliyat yerini kontrol ettik kum var mı diye. ben netten aldığımda uyanık ve kendindeydi zaten. 2 saat sonra azar azar mama verin dedi doktor. önce yaş mama verdim, akşama da kuru verdim sıkıntısız yedi. her zamanki yerinde yattı, her zamanki gibi uyudu. özel alaka istemedi herhangi bir günden farklı olarak. ama iğneli anestezide biraz daha ağır geçiyor sonrası okuduğum kadarıyla. umarım sizin yavrunuza da gaz verirler. ama iğne bile olsa merak etmeyin, erkek kediler her halükarda daha rahat oluyor kısırlaştırma sonrasında. bi de çok yalamasına izin vermeyin demişlerdi, eve ilk geldiğinde birazcık yaladı, sanırım ilaçtan rahatsız oldu, sonra o da normale döndü. yakalığa gerek duymadık.

Seymasbl

Erkek kedilerde hiç problem olmuyor çok basit hemen kendilerine geliyorlar biraz uyuyorlar o kadar 😴 dişilerde biraz daha zor oluyor tabi