Kızılcık Suyunu Hekime Danışan Var Mı?

Dkd

Merhaba arkadaşlar. Burada sürekli kızılcık suyu takviyesi konuşuluyor ben de kullanmak istiyorum ama bir yandan da tedirginim. Bunu veteriner hekimine sorup onay alan ya da zararlı olabilir uyarısı alan birisi varsa yazabilir mi?

7 CEVAP

Warriorsans

Kızılcık suyu üriner sistem için destekleyici doğal bir takviye ve genelde üriner sistem tabletlerinde falan da kızılcık suyu ilavesi oluyor abartılmadığı sürece faydalı ama veterinerime sormadım

simbakedi

her seyin fazlasi zatar ancak biofeline urinary tabletin de ana maddelerinden biri kizilcik zaten. yani kendiniz dogal olarak verirseniz de ayni sey olur ama her gun vermek ya da miktarindan fazla vermek zararli olabilir

Dkd

Sağ olun cevaplarınız için. Soran olursa bilgi verirse sevinirim

Aliye87

Merhabalar,

Orijen serisinde de belli miktarlarda kızılcık var, ben de yeni fark ettim. Muhakkak bunun kedi için uygun olan miktarı ayarlanmıştır. Diğer mamaları bilmiyorum ancak kullanıldığını görmek mutlu etti, içimizi rahatlattı.

emre536

Ben vetplus kızılcık özlü uriner tablet kullanıyorum memnunum

zfrshn

Kızılcık bir meyva şeker oranı çok düşük sakıncası yok ölçülü az miktarda verilebilir çünkü vet ürünlerindede var zaten hali hazırda hatta mamalarda.

Dkd

Dediğiniz gibi kızılcık mamalarda da var zararlı olduğunu ben de düşünmüyorum ama mamalarda çok küçük miktarlarda bulunuyordur muhtemelen. Ben verirken miktarı ayarlayamayıp fazla kaçırmanın getireceği zararlardan tedirgin oldum. Ne ölçüde verirsem yararlı miktarda verip fazlaya kaçmamış olurum bilemedim.