Kedim Çıldırdı

SufleNarin

Merhaba,
Kedim düzenli olarak gece saat 5-6 arası çıldırır bazen bu saat 5-7 arası olur ve genelde depar atma bana saldırma ya da gürültü üzerine olur ancak bu gece yaşadıklarımız bana bunun sebebini araştırmaya itti.Kedim saat gece 5’te başlayıp saat 10’a kadar hiç durmadan koştu evet hiç durmadı normalde dünyanın en hareketsiz kedisidir ama 5 saat hiç durmadan koştu.Bu 5 saatlik süre zarfında 1 günlük yemeğini yedi ve normalde 10 günde bitireceği suyu içti.Gün içinde daha az uyutun demeyin lütfen denedim daha radikal çözümler lazım bana

7 CEVAP

cat_expert

Bize de saldıracak gibi bakıyor korktum valla :)

Biraz daha detay verir misiniz, kediniz kaç aylık kısırlaştırıldı mı?

Kızana girmiş olabilir, kızana girdiğinde bu tür hareketler normal karşılanabilir. Kızana girmediyse evde sinek böcek görmüş olabilir onu yakalayamadığı için strese girmiş olabilir, hiçbir sebebi de olmayabilir kedilerin bir günü diğer gününe uymayabilir ne kadar sakin karakterli olsa da sonuçta bu bir kedi belli zamanlarda farklı hareketleri olabilir. Özellikle yetişkinliğe kadar bu tür durumlar olabilir daha sonra sakinleşme eğilimine giriyorlar.

Onu strese sokacak bir durum durum var mı evde değişen eşya, gelen misafir gibi. Onca saat koşması normal değil gerçekten. Kot bayoun var bitkisel sakinleştirici hiç bu tür bir ürün kullandınız mı? Kullanmadıysanız veterinere danışarak bunu bir deneyin derim.

edadnmzr

Bizimki de sabaha doğru 5-7 arası böyle koşuyor her şeyi aşağı atıyor falan. Hep böyleydi yani. Sizin 5 ten 10 a kadar böyle şeyler yapması bugün ilk kez oldu değil mi? Bence biraz daha kontrol edin. Ama merak ettiğim şey bu kadar saat koşması enerjik olmasının altında ne sorun yatabilir? Çok su içip yemek yemesi de normal koştuğu için o konuda problem yok. Benimki de çok oynadığı günler öyle yapıyor.

SufleNarin

1.5 yaşında kısır erkek kedi.
Bitkisel herhangi bir şey denemedik alerjik bir kedi her şeyden nem kapıyor o yüzden ekstra bir şeyler vermek istemiyoruz

SufleNarin

Evet ilk kez bu kadar uzun sürdü

Dobiii

Bazı kediler kısır olsa bile kızgınlık zamanları oluyor muhtemelen sizin kedinizde öyle. Genelde sabah saatlerinde yaparlar bunları çevremde aynı durumu yaşayan arkadaşım var ve malesef çözüm bulamadılar geçici bı donem

Sevvalduman

Onu strese sokmuş bir şey olabilir belki geçer eğer düzenli olarak devam ederse veterinerine sorabilirsiniz benim kedimdede oluyor bazen