Miyavlamada Artış

Kedim bu aralar çok miyavlıyor 2 3 gündür. Bir sağlık sorunu yok, özellikle geceleri saat 3 te ve 5te miyavlayarak uyandırıyor. Yatmadan önce en az 45 dk oyun oynatıyorum ki rahat uyuyalım, yaramaz değil ama çok hareketli bir kedi. Sanki kuyruğuna basıyormuşuz gibi miyavlıyor 7 aylık olacağız acaba kızgınlığa mı girdi ? Miyavlama dışında bir şey de yaşamadım. Şimdi en son arkasından atlı koşturuyormuş gibi koşturup nefes nefese kaldı. Böyle bir şey yaşayan var mı ? Önerileriniz nelerdir ?

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba kızgınlığa girmiş çok belli bu bağırmalar ondan kaynaklanıyor saglık sorunu yoksa eğer kısırlaştırın lütfen çok geçmiş olsun

Phoenix3

Kızgınlığa girmiştir yüksek ihtimalle. Çiftleştiri, kısırlaştırın ya da gün içinde daha fazla oynatın

pablopicasso

Kızgınlık belirtisi… Koku bırakmadan ve edinilmiş davranış kazanmaması için bir an önce kısırlaştırın.

zfrshn

Kızgınlıkta.
Seviye giderek artar ulumaya benzer hal alır.

Dkd

Kızgınlığa girmiş olma ihtimali çok yüksek

dilanbulent

Kızgınlık :)