Soke Ve Fip Virüsü

ceren_6

Yine merhaba sabah 6 da kedi miyavlaması duydum dışarı çıktım bahçe koltuğunda yavru kedi miyavlıyordu eve aldım yıkadım ense damlası yaptım pire tasması taktım yıkadım yedirdim içirdim işe gidemedim bırakıp çünkü çok yorgun halsiz garip gözüküyordu vet götürdüm tedavi yaptılar test yaptılar fip virüsü varmış klinikte bıraktım akşam ziyarete gidicem sık sık ama fip virüslü kediyi evden çıkardıktan sonra bir süre evdede virüs oluyormuş virüsler yok edilene kadar bir süre eve kedi girmezmiş nekadar sürer kedicik iyileşince eve alamam korkuyorum virüs bulaşıcı bilindiği gibi çok korkuyorum arada arkadaşım geliyor kedisini getiriyor ya onada bulaşırsa virüsün evden gidip gitmediğini nerren anlarım ve kedimiz tekir siyah zeytin gibi adını ne koysam köye gitmeme az kaldı gerekirse evi satarım yazın gelmem daha buraya virüs var diye tabi taşınmadan önce ev sahibine söylicem olayı kedili bir aile taşınırsa yada kedi sahiplenicek filan sonradan sorun olmasın diye bizzat eve taşınanlada görüşürüm

2 CEVAP

Reyyanhan

Siz veteriner olmak istiyordunuz sanırım yanlış hatırlamıyorsam ? Virüs diskida salya da tutunur . Halilari yıkamaya verin . Kullandığı tuvalet mam a kabı atabiliyosaniz atın atamiyorsaniz çamaşır suyu ile temizleyin . Çamaşır suyuna virüs kalmıyor . Geçmiş olsun .

ceren_6

Mama kabı eşya herşeyi attım vet olucam ama şuan öğreniyorum birşey yaptığım yok halıları az önce yıkamaya verdim çamaşır suyuyla temizlik yaptım yarın tekrar temizlicem virüs bitmese kediyi eve getirsem tehlikeli olur köye gidene kadar vetten çıkınca arkadaşımın evinde bakıcam cevap için teşekkürler