Yavru Kedi Ne Zamana Kadar Süt İçmeli?

rizasabuncu

Selamlar, evet soru başlıktaki gibi, yavru kedi ne zamana kadar SÜT TOZUYLA yapılmış süt içmelidir?

11 CEVAP

rizasabuncu

Çok teşekkürler cevaplar için, devam ediyorum o halde vermeye. :) İçsin minik

rizasabuncu

Tekrar selamlar, kedimde şunu gözlemledim sizinle de paylaşmak istiyorum. Kedimde süt tozunu kestim, süt tozu içtiği zamanlarda su çok içmiyordu, fakat şimdi lıkır lıkır içiyor. :)

KedimVar

Su yerine süt tozuyla yapılmış süt içse sorun olmaz ki.

Zeytinlicorek

1,5-2 aya kadar, benim kedim 2 aylıkken kuru mama yiyebiliyordu.

rizasabuncu

@Zeytinlicorek benim kedim de aldığımızdan beri yiyebiliyor, ama ikisini de çok seviyor, ne sütten vazgeçsin istiyorum ne de kuru mamadan. :) Bunun var mıdır bir kuralı, yani çok içerse bir problem yaratır mı vs.

Cotontzu_Siri

Seviyorsa içsin, sıkıntı değil ;)

SelinTuksal

istediğiniz kadar verebiilrsiniz ama onun ihtiyacı 3. aydan sonra bitecek. tabi yine süt isteyecek sizden ama o zaman verip vermemek sizin kararınız

miasugok

Benim kedim 1.5 aylık ishal olduğunda veteriner süt tozunu kesmemi söyledi artık o aşamalardan geçmiş dedi. Sanırım anne sütünden kesilip başka şeyler yemeye bsşladıktan sonra pek önermiyorlarmış. Kestim ben de mecbur.

TarcinBey

1.5-2 ayliga kadar en fazla. Sonrasi sut vermek sindirim sistemi gucsuzse sorun yaratabiliyormus

SelinTuksal

KedimVar a katılıyorum. Ama gail ba benim ponçiklarim biraz çöplük liseli :)

SelinTuksal

*çöplük mideli
Of şu otomatik düzeltmeler...