Tüylere İyi Gelen Kuru Mama

melisardhnl

Kedimde proplan kısır somonlu kullandığım zaman kedim çok az tüy döküyordu uzun vadede onu kullanmak istemediğim için nd tavukluya geçtim ama sonra tüyleri çok kötü oldu kuru ve dökülüyor içeriği güzel tüy sağlığına iyi gelen kuru mama önerir misiniz?

10 CEVAP

simbakedi

biz size şu mama iyi gelir diyemeyiz çünkü her kedinin her mamaya olan tepkisi farklıdır. örneğin benim kedime nd çok iyi geldi sizinkine gelmemiş. proplandan devam edebilirsiniz çünkü belli ki nd yaramamış tüylerine. proplana alternatif isterseniz de bozita, sanabelle, brit care bakabilirsiniz. brit care çok fazla ishal şikayeti olan bir mama. ben bugüne kadar bozita kitten-nd ocean kitten-nd tavuklu kitten-acana pacifica kullanmış birisi olarak kedimin kakasını çok kokuttu devam edemedim. riskini alacak maddi durumunuz yoksa bozita ya da sanabelle daha güzel mamalar. bozitanin geyikli ve diet mamaları çok iyi, sanabelle genel olarak iyi. daha çok bütçeniz varsa da acana öneririm kesinlikle bize çok iyi geldiği için ama bu demek değil ki sizin kedinize de iyi gelecek. eğer hiçbir mama iyi gelmezse proplana geri dönün derim. kötü bir mama değil ama o fiyat bandında ''içerik'' olarak daha iyi mamalar var. onlar da iyi gelmediyse ve proplana dönmek isterseniz de içiniz rahat etsin diye bolca yaş mama verebilirsiniz. hangi mama olursa olsun bolca yaş mama verilmeli zaten

dilanbulent

Maalesef ''tüylere iyi gelen mama'' diye bir ürün yoktur. Çünkü her mamanın her kedide farklı etkisi vardır. Bir mama bir kediye çok iyi gelir tüylerini yumuşacık yapar, diğer kedide tüy dökülmesine yol açabilir... Tamamen insanlar gibi kedilerin köpeklerin de bünyeleri farklı. Deneye deneye bulmanız lazım başka çare yok, tüylere kesin iyi gelir diye bir şey kimse söyleyemez ne yazık ki

BusraLuti

Tavuklu mamalar genelde daha fazla tüy döküyor. Kediden kediye değişebilir bu durum tabii.

Palyaco

Royal canin sarı paket british içinde hodon yağı var cok iyi birde exclusion tüy sağlığına iyi geliyor

Warriorsans

Kedilerin tüyleri her halükarda dökülüyor kimi zaman daha az kimi zaman daha çok ama şimdiye kadar kedimin tüylerine en iyi gelen mama acana pacifica oldu

Dkd

Mamanın kedinize yarayıp yaramayacağı bireyseldir bence deneyerek görebilirsiniz ancak. Benim kedime yarayan mama sizinkine iyi gelmeyebilir

NeOLaCaK

Zaten cevaplar verilmiş benimki biraz tekrar gibi olacak ama genelde balık içerikli mamalar daha iyi gelmekte yada tüyler için basit katkı maddeleri var onlardan alabilirsiniz.

Gimlihanim

Malesef bunun için bir öneride bulunamayız. Benim kedime iyi gelen mama sizin kedinizde sorun yaratabilir. Deneyerek bulmalısınız.

septikbaykus

Böyle bişey yok.

Tüylere iyi gelen destekler var ama. Misal mutamin .

melisardhnl

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için