Anne Sütü İçmeyen Kedi İlerde Yürümekte Zorluk Mu Çeker?

Marsrellaa

4 aylık kedim annesi öldüğü hiç anne sütü içmedi 1.5 ay boyunca kedi süt tozuyla besledim ilerde ayakları vücudunu taşımaz dedi birkaç kişi araştırdım ama hic net bir sonuç bulamadım çok tedirginim böyle birşey mümkün olabilirmi

10 CEVAP

emre536

Anne sütü tabiki önemli fakat süt tozu ile beslemissiniz güzelce bakmissiniz hiçbir sorun yaşamaya cağına inanıyorum bu konuya bağlı olaraktan , 4 aylık olmuş maasAllah anne sutsuz olsaydı bu zamana kadar olurdu o bassedilenler . veterinere götürüp muayene ettirin içiniz rahat etsin yinede tabiki

Zeynepulku

Yok öyle bir şey. Sallamıslar

deniznergis

misket anne sütü hiç almadı bizde sürekli rc marka süt tozu ile besledik .sütten kesilince direkt yaş mama ile destekledik nd mamanın glukozamin destekli yaş mamalarından günde 4 kutu verdim kemikleri sağlam olsun diye anne sütü almadığı için kalsiyum eksikliği yaşamasın diye .şu an 2 yaşında sayılır 9 kilo 2 metrelik vitrinin üzerine panter gibi atlıyor tek hamlede maşallahı var .ama sizin sorunuza gelince desteksiz atmışlar sanırım kemiklerinde sorun çıkar diye .çok kafanıza takılıyorsa bol bol et suyu verebilirsiniz

Miscatt

Bende Misketi 1 aylıkken buldum annesizdi. 1 ay içinde ne kadar anne sütü içti bilmiyorum,ben sahiplendikten sonra benim oğlan süt tozu da içmedi istemedi nedense🤷🏻‍♀️süt tozu hala olduğu gibi duruyor. Yaş mama kuru mama yedi ve ekstra takviyeler.
Şöyle diyim 25 gün kadar önce bi aksilik yaşadık ve yüksekten düştü oğlum kalçası ayrıldı.Herhangi bi operasyon olmadan benim de takviyelerimle 20 günde kemiği kaynadı. Demem o ki oğlumda anne sütü alamamış bir yavruydu şuan 5. ayına girecek.Eğer ki o birkaç kişinin demesi gibi olsaydı şuan yürümesi mümkün değildi.
Anne sütü tabi ki önem arz ediyor ama bakımla anne sütü açığını belli oranda kapatmakta bizlerin elinde.
Kafanıza takıpta stres yapmayın🙏🏻

Warriorsans

Tabi ki de öyle bir şey yok. Anne sütüyle beslenmeleri evet en sağlıklısı ama elinizden geleni yapmışsınız ve büyütmüşsünüz. Bundan sonra da sorun çekeceğinizi sanmıyorum. İnşallah uzun sağlıklı mutlu bir ömrü olur

Gimlihanim

Bence öyle diyenlere cevap bile vermeyin. Hiç de moralinizi bozmayın. Öyle saçma şey mi olurmuş? Böyle bir şeyi hiiiiç duymadım. Madem onlar araştırmışlar, konuşuyorlar, o zaman kaynak belirtsinler de biz de öğrenelim.

buusracikk

Benim kedilerim de sadece 1 ay anne sütü alabildiler annelerinin de pek sütü yoktu o yüzden 3 yavruyu süt tozuyla büyüttüm şuan 7 aylıklar Allah'a şükür yürüme sıkıntıları yok :) anne sütü önemli tabii ki ama bazen şanslı olamıyorlar bu konuda maalesef. Süt tozu da bir nevi anne sütü sayıldığı için korkmanıza gerek yok. Sokaktaki canlarımız da bazen anne sütü alamıyorlar ama Allah ömür verdiği sürece yaşayabiliyorlar. İçiniz rahat olsun öyle bir sorun olmuyor ilerleyen zamanlarda :)

Ltwa

Ben de kedimi 1,5 2 aylıkken sokakta buldum şu an 2,5 3 aylık geldiğinde süt tozu içirmeye çalıştım zorla ağzına sürdüm ama içmedi sonra hiç zorlamadım hep yaş mama verdim bir sorun olur mu çok korktum şu an hata mı yaptım

Salihaylmz

Kedim 3 günlük bile anne sütü içmedi kaliteli süt tozu ile kaliteli mama ile büyüdü
Şimdi 1 yaşında turp gibi maşallahı var o ayaklar tutmayacak lafını hangi akıllı söyledi acaba size
sizi de kim bilir ne kadar üzmüştür bu laf tabi :/

1 günlük anne sütü almış iki kedimiz var kardeşler. Biri annemde biri bende. 16 aylıklar şu an. Her yere atlayıp tırmanıyorlar. Kedilerde 15 gün bile anne sütü çok önemli evet. 12 yaşındaki kedimiz 15 gün aldı anne sütü ama çok daha kuvvetli. Diğerleri ufak tefekler. Annemdeki erkek kedi olmasına rağmen normal erkek kedilere göre daha minyon. Ama biz yaşatabildik ya ona çok şükür