Kısırlaştırma İşlemi

nburcud

İdeal bir kısırlaştırma süreci nasıl işliyor bilmiyorum.Ameliyat konusunda sanırım çeşitleri oluyormuş, en iyi yöntem ve uygulamalar hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi?En azından veterinere bilinçsiz gitmemek için bilmek istiyorum kızımın güvende olduğuna emin olmalıyım.

4 CEVAP

orhdoner

Merhaba şimdiden çok geçmiş olsun 🙏 Operasyondan önce kan testi yapılmalı bağışıklık ve enfeksiyon varmı bakılmalı ona göre karar verilmeli gaz anestezi ve estetik dikiş olursa daha çabuk toparlanıyorlar. Gaz anestezi heryerde olmuyor olmasa da olur biraz daha geç ayılır sadece ama estetik dikiş olduğu zaman yakalık takılmasına gerek kalmıyor strese girmiyor yavrucak böylece onun dışında zaten 3. günü atlayıp zıplamaya başlıyorlar bile umarım operasyon kolay geçer 🙏🥰

Arzbala

Gaz anestezisi ve yan taraftan ufak bir delik açılıp yapılabiliyormuş daha sorunsuz. Ama veteriner benim akrabam olduğu ve çok acemi olduğu için biz en kötüsü ile karşılaştık, bende 13 gün önce kısırlaştırdım genel anesteziyele ve estetik dikiş değil malesef dikiş atıldığı yerin içi iki ceviz büyüklüğünde şişti hala onunla uğraşıyorum bugün 6. İğnesini yedi artık çok yandı canı çok üzülüyorum aman yaptırmadan önce iyice konuşun dişiler biraz daha zor oluyor. Neyseki bizim şişliğimiz küçüldü ama kaybolmadı. Yarın son iğnesi var bakalım ne olacak büyük ihtimal bir operasyon daha diyecek. Ama yaptırmayacağım.

Arzbala

Gaz anestezisi ve yan taraftan ufak bir delik açılıp yapılabiliyormuş daha sorunsuz. Ama veteriner benim akrabam olduğu ve çok acemi olduğu için biz en kötüsü ile karşılaştık, bende 13 gün önce kısırlaştırdım genel anesteziyele ve estetik dikiş değil malesef dikiş atıldığı yerin içi iki ceviz büyüklüğünde şişti hala onunla uğraşıyorum bugün 6. İğnesini yedi artık çok yandı canı çok üzülüyorum aman yaptırmadan önce iyice konuşun dişiler biraz daha zor oluyor. Neyseki bizim şişliğimiz küçüldü ama kaybolmadı. Yarın son iğnesi var bakalım ne olacak büyük ihtimal bir operasyon daha diyecek. Ama yaptırmayacağım.

nburcud

Çok teşekkürler🙏♥️