Kedimin Yarası İçin Ne Yapabilirim?

Dobbyko

Merhabalar kedimin kalça kısmında enjeksiyon dolayısıyla tüylerinde sertleşme oluştu ardından o kısımdaki deri yavaş yavaş kalkmaya başladı şu an ucunda azıcık bir parça tutuyor ve alt kısmı bu şekilde. Bir iki güne bu deri düşecek ve açık yara ortaya çıkacak. Yara için yapabileceğim bir şey var mıdır? Bu durumu yaşayan varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 🙏

10 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Enfeksiyon kapmaması açısından baticon sürebilirsiniz onun dışında teramicyn deri merhemi iyi geliyor ama yalamaması gerekir.

Dobbyko

@orhdoner yüzde yüz yalayacak. Yakalık taksam evde terör estirir sıpa. Hiçbir şey sürmeden kendi yalayacak ya acaba enfeksiyonu önleme ihtimali var mıdır?

Dobbyko

Cumartesi sağlık kontrolü için kliniğe götürücem ama yarın bu deri düşerse ben fenalık geçiririm görünce. O yüzden sormak istedim

orhdoner

Anladım o zaman en azından baticon varsa sürün dezenfekte açısından iyi olur inşallah siz gidene kadar düşmez 🙏

Dobbyko

@orhdoner ah insallah, çok teşekkür ederim.🙏

Kevserhaksever

veterinere götürdünüz mü ? Enfeksiyon kapmaya oldukça meyilli bir yara gibi duruyor... Çevresi kabuklanmaya başlamış gibi lakin sürekli orayı yalayarak kabuk bağlamasını önleyecektir. Bir veteriner hekim tavsiyesi almanız bu durumda daha faydalı olacaktır.

Kevserhaksever

Ne yaparsanız yapın orayı kurcalar muhakkak birşey yapmamanız daha iyi olur :)

Warriorsans

Tamamen aynısı şansta da olmuştu. Günde 2 kez batikonla silip Hametan krem sürdüm ve tamamen iyileşene kadar yakalık taktım çünkü takmasam daha beter edicekti yarayı. Evet yakalık kedi ve bizim için zor durumlar çıkarsa da sonuçta açık bir yara ve iyileşmezse çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Şuan şansın o bölgesinde hiç tüy çıkmıyor

Dobbyko

@Kevserhaksever
Cumartesi günü sağlık kontrolü için götüreceğim. Goturene kadar yapabileceğim bir şey var mı diye sormak istedim aslinda.

Dobbyko

Bugün kliniğe götürdüm bizde yakalık taktik ve günde 3 sefer dr. Animal, 2 seferde Furacin merhem ve madecassolü karıştırıp yaraya sürüyorum. Sabah 1 kez krem 1 kez de dr. animal sürdüm baya kabuk bağlamaya başladı yarası. Böyle bir şey yaşayan olursa diye yazmak istedim tabi yine hekime danismakta fayda var. Yakalık kesinlikle şart gerçekten.