Yeni Gelen Misafir

eneskolon

3 gündür kapımın önünde beni içeri alın diye ağlayan kediyi en sonunda dayanamayıp aldım 3 gündür alıyordum ama evdeki kedime hastalık bulaşır diye korkumdan besleyip geri dışarı çıkartıyordum bugün veterinere götürdüm karnı çok şişmiş ve kısır erkek kedi bu arada daha önce sahibi varmış ya evden kaçtı yada attılar karnında gaz ve dışkı çok birikmiş röntgen çekindi probiyotik aldım sıcak su torbası altında uyutuyorum şuan iç dış parazitde yaptırdım çok uzattım kusura bakmayın sorum şu röntgen çekindi veterinere sormayı unuttum ama iç paraziti felan olsa röntgende belli olurdu değil mi önceki kedime hastalık bulaştırmasından korkuyorum biraz

8 CEVAP

Miscatt

Merhaba geçmiş olsun 🙏🏻
Parazit röntgende belli olmaz ancak tahlil sonucu belli olur. Ve dışkısından belli olur görürsünüz zaten dışkısında var mı yok mu diye.Çok temas etmedilerse sizde hijyeninize önem verdiyseniz bulaşmaz. Yine de temastan kaçının. Veterineri de arayıp sorabilirsiniz yine de🙏🏻

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Allah razı olsun ilgilenmişsiniz ciğerlerinde sorun var derken akciğer filmine bakıldı mı acaba ne çıktı ona göre ilaç yazıldı mı ? Sarı sıvı neden gelir onun hakkında bir bilgim yok bagırsak enfeksiyonu olabilir belki diye aklıma geldi ya da birşey de olabilir isterseniz fotoğraf çekin nasıl birşey diye veterinere atarsınız bakılsın ne olduğu ile ilgili yol izlenir.

Bence bir daha götürün. Bir daha kontrol edilsin. Yani diğer kedinizle rahat rahat yanaşabilsinler diye. Sarı akıntı da belki önemli bir şeydir. Her ikisinin de uzuuun ömürleri olsun inşallah ♡

eneskolon

veterinere götürdüm arkadaşlar tekrar diğer veterinere fazla güvenemediğim için adam paraziti yok dedi midesinde diğer veterinerinde dediği gibi gaz sıkışması var dedi ve bir kaç test yapıp hayvanın depresyona girdiğini söyledi galiba evden atıldığı için depresyona girmiş poposundan gelen sıvıda kabız olduğu için çok zorlamış poposu kuruyup yara olmuş o kısımdan gelmiş şuan 2 tane iğne yaptı gaz sıkışmasına ve tuvaletini yapmasında yardımcı olması için probiyotike devam edip her gün sabah akşam düzelene kadar zeytinyağı vermem gerektiğini söyledi ayrıyetten 2 gün ne olur ne olmaz diye birbirlerine fazla yakınlaştırmamam gerektiğini söyledi birde şok oldum tam olarak kaç yaşında olduğu belli olmaz ama minimum 8 yaşında yaşlı bir kedi olduğunu söyledi

eneskolon

iç parazit belirtisi olarak sadece karın şişliği vardı onunda gaz ve dışkıdan dolayı olduğunu anladık röntgende veteriner tuvaletini kontrol edin diyordu büyük ihtimalle parazit yoktur gibime geliyor inşallahta yoktur

eneskolon

arkadaşlar bu arada biraz rahatlasın diye karnını ovaladım rahatlasın diye poposundan iltihap gibi sarı bir sıvı geliyor deliğinden değil ama deliğin yan tarafından bastırınca iltihap gibi bir şey akıyor veterinere ulaşamadım bu konu hakkında bilgisi olan varmı

eneskolon

arkadaşlar daha yeni büyük tuvaletini yaptı biraz ağır kokuyor veteriner ciğerlerinde sorun var üşütmüş demişti galiba ondan tuvaleti normal kıvamda ve eldiven giyip iyice incelediğimde herhangi bir gariplik görmedim tekrar kontrole götürmeme gerek varmı sizce

orhdoner

Allah razı olsun sizden çok iyi yapmışsınız çok geçmiş olsun tekrardan umarım sağlığına kavuşur 🙏