İki Aylık Kedim Evde Tek Kalabilir Mi

miasugok

Arkadaşkar merhaba, kedim scottish fold erkek bir kedi,eylülde üç günlük bir seyehate çıkmam gerekecek. Romeo da tam 2 aylık olmuş olacak. Yaşı büyük kedilerin birileri gelip ilgilendiği sürece tek kalabildiklerini biliyorum ama romeo daha çok küçük. Bir pansiyon buldum aslında ama daha eve bile yeni alıştı. Ona bu şoku yaşatmak istemiyorum. Sizce tek kalabilir mi evde?

13 CEVAP

Denizzzzzz

Çok mecbur kalmadıkça tercih etmemelisiniz yada bir komşunuzdan veya arkadaşınızdan hergün mama,su ve kum temizliği için ricada bulunabilirsiniz ama buda öümkün değilse ve gitmeniz gerekiyorsa bol bol mama su kotup kumunuda fazla bırakırsanız bişe olmaz sadece siz yokken çok ağlayacaktır bunu bilin :(

Denizzzzzz

Kediler kişiden çok mekana sahip çıkan canlılardır evde kalması mantıklı bence ilgilenen varsa benimde arkadaşım il dışında 3 aylık kedisi var hergün ben gidip mamasını suyunu verip kumunu temizliyorum bira seviyorum evt yalnız kalmak hoşuna gitmiyor ama sağlıksal bir sıkıntısı yok

miasugok

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ama hala karar vermiş değilim :( pansiyon mantıklı gelmişti ama ev onun da evi ve ev bir yere gitmiyor ben gidiyorum sonuçta. Daha önce arkadaşımın kedisiyle ilgilenmiştim her gün gidip ama o 18 aylık ve oldukça sakindi. Benim kedim ben seyahate çıktışımda yeni 2 aylık olacak çok yaramaz. İnşallah en doğru kararı veririm.

-Bulut-

Benim de bir kedim var şu anda 5 aylik aldiğimda 2 aylıktı ve evde tek olduğunda kendi başının çaresine bakıyordu mama ve suyunu yeteri kadar koyarsanız yeter ancak 3 günde kum kabı bayağı dolar

Tbusratoptas

Benim kedim 9 aylik ben birakmiyorum onceki kedim odasi balkondu iceriye bakan pinapen cam yarim acikti ordan atlayacagim diye sıkısip oldu iceriye tam koydumuzda geldımızde kapıda duruyor cıkıcam dye bıze kızıyor mecbur odasında bırakıyorduk cok acı bır sey sımdıkı kedımız sınek pesınden sıneklıge atladı ustte cıkmıs acılınca kucakladık oyle aldık aslında cok uysallar ama ne olacgı bellı olmuyor bırakmayın kardesım bırakırsanızda bırılerı kontrol etsın gunde 3kez bende uc gunkuk tatılıme komsum sayesınde gittim

nyancat

Hani sabah çıkıp akşam gelecek olsanız olabilirde 3 gün 2 aylık bi kedi için çok uzun bir süre

miasugok

Allah şimdiki kedinize upuzun ömürler versin inşallah gerçekten çok üzücü şeyler yaşamışsınız :( @Tbusratoptas

Tbusratoptas

Yaz günü camı açmak zorundasın yapacak bısy yoktu ben sabah okula gıdıyırum aksam 4 de geldımde boyleydı hayat işte cok teşekkür ederım amin inşallah en guzeli pansıyona bırakın komsunuz yoksa eger guvenebileceginiz :)

Aysenurbsgn

Biz 2 aylık 3 kedimizi ve 1'er yaşında 2 kedimizi bırakmıştık bir haftalığına. Teyzem her gün gelip ilgileniyordu yemek, kum ve su işleriyle. Bir sıkıntı çıkmamıştı, birbirleriyle oynamışlardı. Evde oynayacağı başka bir kedi varsa sıkıntı yaratmaz bence ama yoksa sorun olabilir. Her gün birisi gelip birkaç saat ilgilenirse olabilir belki.

Aysenurbsgn

Kedileri seven güvendiğiniz bir tanıdığınız gelip her gün oynatıp biraz severse sıkıntı olmaz bence. İnşallah hayırlısı olur

KedimVar

Sakın pansiyona bırakmayın. Kedisini pansiyona bırakıp geri aldığında halsiz bulup birkaç gün sonra kedisini kaybeden insanlar var. Onun yerine evde kalsın. Arkadaşınız her gün gelip ilgilensin. Mamasını, suyunu tazelesin ve kumunu temizlesin. Evin içine kendi boyunda oyuncaklar bırakabilirsiniz. Benim kedim tekken benim onun için aldığım kendi boyunda yavru bir köpek oyuncağı vardı. Tatile gittiğimizde sürekli onunla oynardı. Bir şey olacağını sanmıyorum miniğe :))

miasugok

Alt komşum her gün gelip ilgilenecek ama yine de çok küçük olması beni korkutuyor:( daha önce bu kadar minik bir kediyi tek bırakan var mı acaba? Sanırım pansiyona götüreceğim ama 10 gündür birlikteyiz ve terkedilmişlik psikolojisi yaşatmak istemiyorum ben gitsem bile burası senin evin mesajı vermek istiyorum

miasugok

Arkadaşlar cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Belki abarttım bilmiyorum ama benim için gerçekten çok zor bir karar oldu. Evde tek başına bırakmaya karar verdim. Söylediğiniz gibi bol bol oyuncak alıp vakit geçirmesini dağlayacağım ve bir arkadaşım gelip her gün ilgilenecek. Tarilden döndükten sorna geçirdiğimiz üç günün sonucunda ne olduğunu da yazarım yavru kedisi olan arkadaşlara fikir olur:)

Sadece biraz küsecek diye düşünüyorum, onun dışında inşallah kötü bir şey olmaz. Tekrar sağolun