Lütfen Bakın. Kedim Doğum Yaptı.

Bulut--

Kedim dün doğum yaptı. Sabah uyandığımızda biri ölmüştü. Şu ana kadar 3 tane daha öldü. Neden oldu nasıl oldu? Bilmiyoruz. Annelerinin sütünün yanınada koyduk. Emzirtmeye çalıştık. Şu an kedimin yanında sadece bir tane kaldı. Anne kedi çok ilginç bir şekilde miyavlıyor. Artık bu yavrusunun da yanına gitmiyor. Onu öylece bırakıyor. Ne yapmam gerekiyor. Yavru kedi emmeyi bilmiyor. Ek olarak biz süt verelim mi? Ya da başka ne yapabiliriz?

12 CEVAP

simbakedi

anne kedi kahrından ölmez. öyle olsaydı yavrular ölmesin diye beslerdi zaten. siz gerekeni yapın bilgim yok. ama kediye annelik duygusu yüklemeyin lütfen çünkü öyle bir duyguları yok

duman_cat_world

Çiftleştirmeyin dememizin nedenlerinden biri de bu, anne yavruyu reddebiliyor ve yavru açlıktan ölebiliyor.

Yavru kedi süt tozu satın alın biberonla 3 saatte bie besleyin. Ortamı da dıcak tutmanız gerekiyor.

başınız sağ olsun :(

Miscatt

Merhaba
Başınız sağolsun yavrulara çok üzüldüm açlıktan mı öldüler acaba yaa 😔
Veterinerlerde ve petshoplarda yavru kedi süt tozları var,ne kadar vermeniz gerekiyor oranları vs.arkasında yazar.Bir de biberon alın o şekilde verin aç kalmasın. Vücut ısısı düşmesin bulunduğu ortamı sıcak tutun.Ve tekrar tekrar annesinin memesine götürün bi şekilde memeyi bulacak ve emmeye başlayacaktır.

Bulut--

Merhabalar.
Öncellikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Gerçekten sabahtan beri çok üzgünüm. Eminim ki anne kedi de çok üzgün. Bakkal, market sütüne değinmez çok iyi oldu. Çünkü aklımda onları vermek vardı. Emmesi için elimden geleni tekrardan yapacağım. Yarın süt tozuna da bakacağım. Çünkü bu da ölürse anne kedi zavallı üzüntüsünden kahrolur. Tekrardan teşekkür ederim. 🍀

Lils

Anne kedi öleceğini bildiği yavruları emzirmez. Doğada ya da sokakta genelde sadece 1 yavru yaşar zaten ki o bile yaşayamaz belki. Cins kedilerde doğum daha zor normal. Anne kedi de ölebilirdi. Bu tarz şeyler normal.

Dilarayrtsvn

Benimde kedim doğum yaptıgında bir yavrusu ememediği için öldü biz geç farkettik . Anne kedi strese girmiş ve bu yüzden emzirmek istemiyor olabilir . Bebek süt tozu alın biberonla besleyin başka çaresi yok açlıktan ölür . Kesinlikle market sütleri evdeki sütten vermeyin midesi kaldırmaz yavru kedilerin

Dilarayrtsvn

Birde ek olarak annesi yanında yatmıyorsa sıcak tutmanız faydalı olacaktır ilk doğduklarında vucut ısılarını koruyamayabiliyorlar

Miscatt

Bakkal market sütü vermeyin kesinlikle. Laktoz sindirmez.

SVL21

Allah yardımcınız olsun başınız sağ olsun

orhdoner

Başınız sağolsun çok üzüldüm umarım diğer yavrunuz emmeye başlar @misscatt arkadaşa katılıyorum süt tozu alıp biberonla beslemeye çalışın Allah kolaylık versin şimdiden 😞🙏

teddybal

Bebeği surekli memeye koyun refleksle emer, anne emzirmek istemiyorsa acil kedi süt tozu ve biberon almaya çalışın(eczane, pet shop, getir çarşı'daki petshoplar, vs. birinden bulursunuz), bebegin iki saatte bir beslenmesi lazım çünkü. Anne bebeği yanına yatirmazsa da sıcak su torbası yapın ve beze sarıp bebeği yanina koyun bir battaniye ile birlikte, bebek durumu toparlarsa anne gelip ilgilenmeye başlar yavaştan bence, yedikten 20dk sonra kadar da anüsüne bir pamukla ya da havluyla hafifçe masaj yapıp tuvaletini yaptırın(anne yalayarak uyarıp tuvaletini yaptırır çünkü), bu arada gece de iki saatte bir uyanıp beslemeniz lazım. Zamanla kabul eder umarım, ha bir de annenin iyi olduğundan emin olun eğer bir sorun hissederseniz veterinere götürün, doğumdan 24 saat sonra annenin hala rahatsız davranması(hızlı soluma, beslenmeme, su içmeme, vs. herhangi bir anormallik..) sorun olma ihtimali var demek ve veteriner muayenesi gerektirir. İnternette öksüz kedi bakımı diye aratıp bebeğe nasıl bakacaginiz konusunda fikir edinebilirsiniz. Geçmiş olsun.

gozdeyilmaz

Arkadaşlar her şeyi yazmışlar ancak şunu anlayamıyorum cins kedinizi çiftleştirmeyi akıl ediyorsunuz da nasıl market sütünün kedilere verilemeyeceğini bilmiyorsunuz?