Kedi Kusması

Dkd

Merhaba. Kedim bugün kustu içerisinde mamalar vardı. Hızlı yemiştir mama kusmuştur diye üzerinde durmadım. Ama az önce halıda sarımsı çizgi şeklinde bi ıslaklık vardı. Muhtemelen yeniden kusmuş. Mama kustuktan 3 5 saat sonra bunu yapmasının sebebi ne olabilir?

14 CEVAP

beyzathemoc1

Midesini rahatsız eden bi durum olabilir yememesi gereken bir şey mi yedi

beyzathemoc1

Şimdilik bi gözlemleyij bi süre mama vermeyin gece verin kusma devam ederse ya da ishal kabızlık iştahsızlık ateş titreme vs olursa veterinere gidin

bademk

Benim kedim de mamasını çiğnemeden yuttuğunda aynı şekilde kusuyor fakat diğerinin sebebini bilmiyorum. Başka bir problem yoksa ve devam etmiyorsa sorun olacağını sanmıyorum.

Palyaco

Safra kusmus sarımsı yedigi mamayi kustugu için mide boş kalmış bireyler yedirin ödül mamasi

beyzathemoc1

Dediklerim olmazsa korkmayın benim heranın midesi çok hassas kalitesiz mama yiyince ya da hızlı yiyince hemen kusuyor mesela lunam da ot yiyince direkt kusuyor her kedinin hassas olduğu şeyler var onun da midesini bir şey rahatsız etmiş olabilir dediklerim olursa hiç gecikmeyin ama

Dkd

Hayır hiçbir şey yemedi normal rutini dışında

Dkd

Tamam tekrar kusma olmazsa her şeyi de normal olursa korkmama gerek var mı sizce

Dkd

Aslında tavuk yedirdim. Son kusmasından önce midesinde tavuk vardı yani ama kustuğu şey sadece sıvıydı tavuk yoktu.

buusracikk

Bazı kedilerin midesi çok hassas oluyor benim de erkek kedim öyle bazen mama yedikten 10 15 dakika sonra tekrar mama yiyor sindiremeyince kusuyor. Eğer yabancı bir cisim yuttuysa da kusmuş olabilir kusmuğu incelediniz mi? Benim kedimde her şeyi yeme merakı olduğu için saç lastiğimi yemiş kusunca parça parça lastik buldum kusmukta

buusracikk

İç parazit aşıları yapıldı mı?

buusracikk

Belki midesi rahatsız olmuştur mide öz suyunu kusmuştur. Aşıyı sorma sebebim de kendi kedilerim aşıları olmasına rağmen anne sütünden parazit geçmişti önce bütün mama kusmasıyla daha sonra da sadece köpük kusmasıyla götürdüm veterinerde upuzun bir parazit kustular. Eğer aşısı varsa muhtemelen midesi rahatsız olmuştur. Tuvaletini takip edin kusmaya ishal de eşlik ederse ve kusmalar devam ederse mutlaka veterinerinizle görüşün. Çok geçmiş olsun

Dkd

Çok sağ olun yorumlarınız için 😊

Dkd

İlk kusmuk tamamen mamaydı bütün bütün mama çıkarmıştı. İkincisi sadece sıvıydı. İlkinde mamayı sindirememiştir dedim ama 3 4 saat sonra diğer sıvıyı çıkarması beni tedirgin etti.

Dkd

Tabi tabi. Aşıları tam.