Kedi Zeytinyağlı Sabunla Yıkanır Mı?

Kedileri yıkamak normalde doğru değil ama biz bir kereliğine yıkama ihtiyacı duyuyoruz, bebek şampuanıyla yıkayanlar falan var. Benim merak ettiğim doğal zeytinyağlı sabunla yıkanır mı? Bizzat kendimiz gidip kendi zeytinimizden sabun yaptırdık. Komik bir soru sadece merak. Kafasını yıkamayacağız yine de kulakları için önerdiğiniz önlem nedir?

4 CEVAP

Warriorsans

Hayır yıkanmaz kedinin pH seviyesine uygun olmayacaktır

Dkd

Bence tüyleri ve derisine zarar verir. Acilen yıkamanız gereken bi durum yoksa yıkamayın bence.

Gimlihanim

Hayır yıkanmaz. Yıkamamanızı tavsiye ederim. Ama mecbur kaldıysanız onlara özel şampuanlar var. Onlardan kullanmanızı tavsiye ederim. Tek seferlik olmak kaydı ile bebek şampuanı da olabilir.

Palyaco

Kediler yikanmaz burdan aldığım kedi mendili var havlu gibi güzel temizliyor 1.99 kuruş 1 adedi 2 adet yeterli geliyor