Kısır Erkek Kedi

blue_hpood

arkadaşlar ben berlini sokakta dört aylık civarı buldum, beş-altı aylık civarı kısırlaştırıldı. merak ettiğim bir konu var, internette aradım fakat tam olarak bulamadım, testislerin tam olarak alınması mı gerekiyor? çünkü berlin haftada bir iki kez kızgınlıkta gibi yüksek sesle bağırıyor, bugün de kuyruğunda yağlılık hissettim, kısır olmayan erkek kedilerdeki yağlı kuyruk sendromu gibi. çiftleşme hareketi veya eve çiş yapma sorunu yok fakat bu yağlılık hissini ve testislerin durumunu çözemedim.

13 CEVAP

buusracikk

Merhaba ben de 1.5 ay önce kısırlaştırdım kedimi testisleri alındı ama tamamen yok olmadı orası sadece artık şişkin durmuyor deri var sadece. Veterinerimiz kısırlaştırılan dişi ve erkek kedilerin operasyondan sonra 1 kez kızgınlık belirtileri gösterebileceğini söylemişti. Bu ameliyattan 1 ay sonra da olabilir 1 sene sonra da. Benim kedim ameliyattan 1 hafta sonra dişi kedime kur yapmaya başlamıştı hâli hareketi değişmişti ama sadece 1 2 gün sürdü. Veterinerimiz kızgınlık belirtisi çiftleşme isteği devam eder ama zamanla tamamen biter demişti sizinki de böyledir diye düşünüyorum. Korkmayın geçici bir durum ama yine de veterinerinizle görüşseniz iyi olur eğer içerde parça kaldıysa o parçadan dolayı da kızgınlığa girmiş olabilir arkadaşım kendi kedisinde yaşamıştı bu durumu

Palyaco

Testisler alınıyor bizde yok alındı

Dkd

Bizde küçüldü testisler tabi ama tamamen orası yok olmuyor içi boşalıyor sadece.

simbakedi

@Dkd dedigi gibi bizde de oyle. kizginliga girer gibi miyavliyorsa acliktan da olabilir ya da ameliyatta bir yeri kesmeyi unutmuslardir damar gibi o seyleri baglayan. bizimki acliktan bagiriyor arada ama kisirlastirdigimizdan beri sesi sokugu cikmadi hic dunya varmis

blue_hpood

Dkd ben de bunu merak ediyordum, teşekkür ederim.

simbakedi

yagli kuyruk da bi garip bizde de kisirlastirmadan once vardi biraz kisirlastirdiktan sonra da gecti. bilemedim ya ben de sizden cesaretlenip kisirlastirmistim hemen bi de hahahdhsjsj

blue_hpood

yarın veterinerle görüşeceğim, bilgilendirme için teşekkür ederim.

blue_hpood

simbakedi maalesef bu kalın ses tonuyla bir bağırış, kızgınlıktaki gibi. sebebini anlamıyorum, başka hiçbir şey yapmıyor ama haftada bir kez böyle bağırıyor. bir de dediğim gibi yağlı kuyruk sendromu..

blue_hpood

buusracikk berlinin de testisleri tam alınmamış, sadece kalkık durmuyor, o kadar. fakat ben kısırlaştıralı aylar oldu, şu an yaklaşık 8-9 aylık oldu. hâlâ haftada bir kez o kalın kızgınlık sesiyle bağırıyor ve yağlı kuyruk sendromuna benzer bir durum var kuyruğunda.

duman_cat_world

Merhaba,
Duman da erkek bir kedi testisleri alındı. Birtakım hormonal değişiklikler oldu, artık eskisine göre çok daha hareketli, huzurlu ve mutlu. Bol bol su içiyor, bu da sağlığı açısından çok iyi.

Hekiminizle görüşebilirsiniz, testisler alındığında huy edinmemişse daha sakin oluyor, miyavlamıyorlar.

Bu arada ben kısırlaştırmadan önce kedimin kuyrugunda hafif bir yağlılık fark ettim meğersem kuyruğunu yatağın altına sokmuş tozlanmış sonradan anladım ksjskssjska

blue_hpood

simbakedi sjsjs erken kısırlaştırdığım için pişman değilim de duruma anlam veremedim, öğreneceğim yarın.

duman_cat_world

Nemli bir bezle silince geçti smlklsjdjfjdk

blue_hpood

duman_cat_world ya ben bayağı inceledim kuyruğunu, ilk defa fark ediyorum, kepeklenmiş gibi derisi, sarı sarı kepekler var, üstüne aşırı yağlı. bu miyavlaması da tuhaf çünkü her zaman yapmıyor, çok nadir, haftada bir falan böğürür gibi miyavlıyor. ben bayağı da erkenden kısırlaştırdım. hekimle görüşeceğim.